• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyszukiwarka na stronie, co dalej?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
Cześć mam pytanko, tworzę sobie stronkę aby zdobyć nową wiedzę i wymyśliłem, że na tej stronie będę chciał umieścić wyszukiwarkę. Dobra, a więc tak załóżmy, że stworzę wygląd tego jak ma wyglądać, załóżmy coś takiego

https://codepen.io/MilanMilosev/pen/JdgRpB

i co dalej? Nie wiem od czego się zabrać, aby to działało.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)
wybrane 25 lipca 2017 przez Vorex444
 
Najlepsza

Tworzysz nowy dokument np. szukaj.html i dodajesz do niego google cse. Jest tam taka funkcja żeby szukało cały internet.

W zakładce wygląd i styl nasz opcję "tylko wyniki" a w głównym dokumencie robisz formularz z action="szukaj.html"

0 głosów
odpowiedź 25 lipca 2017 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Albo wykorzystujesz czystego php i pobierasz dane inputem, a następnie szukasz w bazie danych wyników odpowiadających temu slowu klazuzulą LIKE lub WHERE i dodatkowo OR-em jeśli bardziej chcesz to rozszerzyć. Lub za pomocą AJAXA wysyłasz każdorazowo slowo do pliku php za pomocą json i sprawdzasz wyniki wyszukiwania w trybie rzeczywistym.
komentarz 25 lipca 2017 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
Kurde trudniejsze niż myślałem :D
1
komentarz 25 lipca 2017 przez Velta Maniak (52,010 p.)
nic trudnego, wyszukiwanie działa w ten sam sposób co wysłanie zapytania, z tym że trzeba jeszcze zadbać o jakąś prezentację tych danych ;p

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,100 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w JavaScript przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 313 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...