• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jaki sposób umieścić ten link?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
193 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2017 w HTML i CSS przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Witam! Chcialbym wykorzystać na swojej stronce,ktora umieszcze w internecie obrazek ze strony freepik.com.Nie jestem pewny czy w tym przypadku wystarczy wewntarz kodu umiescic link do obrazka tak jak jest podane na ich stronie w tagu a, czy jednak trzeba umiescic link pod obrazkiem do publicznej wiadomosci.Co o tym sądzicie?

http://www.freepik.com/free-vector/company-team-pack-in-flat-design_945821.htm#term=businessman&page=1&position=0

Powyzej link do obrazka
komentarz 24 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
niestety i tak bedzie widać pochodzenie pliku.Znacie inne stronki gdzie można pobrać grafikę bez takich licencji?
komentarz 24 lipca 2017 przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Obrazek można zawsze wrzucić do edytora grafiki wektorowej w której bez problemu usuniesz owy opis pochodzenia. Podajże Inkscape lub AdobeIllustrator.
komentarz 24 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
ale mi chodzi o to,żeby wszystko bylo legalne
komentarz 24 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
nie chce potem mieć klopotów z powodu takiego obrazka

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

Masz wszystko napisane pod obrazkiem: 

Free for commercial use with attribution / How to attribute?

komentarz 24 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Wiem,ale czy mogę zrobić tak,żeby nie bylo widać na stronie pochodzenia pliku,a wszystko nadal pozostalo legalne?
komentarz 24 lipca 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
W sensie uciąć ten dół?
komentarz 24 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
sluchaj zdjecie jest bez zadnych napisow z autorstwem.Ale w warunkach licencji jest napisane,aby umiescic na stronie link do zdjecia. Teoretycznie można je umieścic,ale pozostawić niewidoczne...Nie wiem tylko czy tak mozna
komentarz 24 lipca 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

Ahh, nie pobrałem go. :) 

 

Nie, według darmowej licencji nie możesz: 

Freepik's contents in Freepik Selection are totally for free. If you download Freepik's Selection resources as a free user, you must include the attribution line "Designed by Freepik" somewhere on the printed or digital product you create, in a clear and visible way.

We recommend you to place the attribution line next to the Freepik image that is being used. If there is no possibility to place the attribution next to the image, you may place it on the footer of your website, blog or newsletter, on the credits section of your ebook, etc.

Example: Vectors graphics designed by Freepik

Please remember the attribution must be always clear, visible and easy to find for the users.

 

Podsumowując: Musi być widoczne i najlepiej obok obrazka, a jak nie możesz obok, to np. w stopce, ale ma być widoczne.  

komentarz 24 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
trudno,akurat znalazlem inna stronkę,gdzie są obrazki,ktore mi odpowiadają.Swoją drogą myslisz,że gdybym coś takiego opublikowal bez podania linka, to ktos by to wykryl?
komentarz 24 lipca 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Zależy na jaką skalę byś stworzył tą stronkę. Jeśli udałoby Ci się zrobić drugiego facebooka, to na pewno. :)
komentarz 24 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
zwykla strona dla malej firmy dla cioci
komentarz 24 lipca 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Nie ważna czy dla cioci czy dla Zuckerberga. Ty chciałbyś, żeby ktoś ukradł stronę, którą tworzysz dla cioci?
komentarz 24 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
no nie.I tak to nie ma znaczenia bo uzyje innych obrazkow

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 843 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2018 w HTML i CSS przez schumix Początkujący (330 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 102 wizyt
pytanie zadane 15 października 2018 w C i C++ przez adrian28 Użytkownik (540 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...