• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

css - problem z hover

Object Storage Arubacloud
0 głosów
455 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w HTML i CSS przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
Cześć

Poniżej wklejam swój kod w html. Czy mógłby mi ktoś pomóc lub wytłumaczyć, jak odnieść się do konkretnej klasy w CSS?

 

https://pastebin.com/Zb2xdHQG

Potrzebuję stworzyć hover dla linku "Zapomniałeś się zalogować" trochę nie ogarniam już jak to funkcjonuje, na przykładach widziałem że raz wpisujemy w jednej linijce w stylach kilka klas w innym, że jedną

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
wybrane 23 lipca 2017 przez pebrzosky
 
Najlepsza
Zobacz jak to funkcjonuje: https://jsfiddle.net/gxbp83q8/

umieść <link rel="stylesheet" type="text/css" href="mystyle.css"> przed odwołaniem do bootstrapa na początku sekcji head.
komentarz 23 lipca 2017 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
dzięki zadziałało. Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy problemem mogło być to że kolor biały dla tej czcionki określiłem sobie bezpośrednio w html, natomiast hover na inny kolor w css (?)
komentarz 24 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
musiałbym widzieć kod, bo z tego co piszesz trudno jest mi cokolwiek wywnioskować :D
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

.nazwaklasy:hover{

 

}

(proponuję najpierw ogarnąć podstawy html-a i css-a, a potem brać się za bootstrapa :)

komentarz 23 lipca 2017 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
do której klasy? widziałeś kod? :)
komentarz 23 lipca 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

no musisz dodać sobie klasę ;), np tak:

<a class='jakas_nazwa' href="#">Zapomniałeś swojego hasła?</a>

i potem w pliku css: 

.jakas_nazwa:hover{

}

Jakbyś chciał, żeby działało to dla wszystkich linków na twojej stronie, to wystarczy, że zrobisz:

a:hover{

}

 

komentarz 23 lipca 2017 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
no niestety coś nie trybi, a nie muszę się też przypadkiem odnieść doklasy nadrzędnej?
komentarz 23 lipca 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Nie, nie musisz, na pewno podłączyłeś dobrze css-a w <head> </head>?
komentarz 23 lipca 2017 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
tak, tak, dobrze podłączyłem, inne style do których się odnosiłem działają bez zarzutu
komentarz 23 lipca 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Pokaż jak to zrobiłeś...
komentarz 23 lipca 2017 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
  1. <head>

  2.         <title>strona</title>

  3.         <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/bootstrap.min.css">

  4.         <link rel="stylesheet" type="text/css" href="mystyle.css">

  5.         <link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Poppins" rel="stylesheet">

  6.         <link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Lato" rel="stylesheet">

  7.         <link rel="stylesheet" href="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/font-awesome/4.7.0/css/font-awesome.min.css">

  8.         <link rel="stylesheet" href="animate.min.css">

  9.         <meta charset="utf-8">

  10.         <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">

  11.     </head>

komentarz 23 lipca 2017 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Jak używasz gotowych css-ów, to najlepiej najpierw daj te zewnętrzne, a na sam koniec swoje, bo możliwe że coś się przykrywa.

Kolejna sprawa, że myślałem, że dasz mi swojego html'a i css i wstaw albo kod w bloczki albo na jakiś upload, tak jak to zrobiłeś w pytaniu.
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2017 przez Mifau Gaduła (4,220 p.)

Gotowy przykład: jsfiddle.net

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2018 w HTML i CSS przez Bartloica Nowicjusz (240 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 488 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2022 w HTML i CSS przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 251 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2022 w HTML i CSS przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...