• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skąd czerpaliście inspiracje i pomysły na początku przygody z pisaniem stron?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
414 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w HTML i CSS przez Activeek Początkujący (320 p.)

Witam, pewnie to pytanie padało tysiące razy, odpowiedzi również jest wiele, jednak dalej jestem ciekawy skąd wy je braliście, szczególnie na początku? Ja często odczuwam niesamowite zagubienie, chcę tworzyć ale nie wiem co, kiedy wpadnę na pomysł to pracuję jak szalony, aż nie mogę się oderwać.

Najgorsze jest to kiedy chcę się uczyć, a nie mam pojęcia co mam robić, żeby się czegoś nowego nauczyć, oglądać poradniki, przeglądać codepen i stack overflow, napisać stronę? Ale jaką? Dlatego pytam bardziej doświadczonych osób, jak radziliście sobie na początkach? Ja przeglądam różne strony typu "best websites" "website inspirations" i czerpię z nich pomysły co do designu ale to jednak nie to czego szukam. Bardziej mi chodzi o to o czym mam robić te strony, bo jak mam je zrobić to tego się dowiem. Wymyśliłem, że idealną rzeczą byłby dla mnie swego rodzaju generator zlecenia, taki symulator pracodawcy, bo ja sam nie potrafię sobie powiedzieć zrób stronę o tym i o tym, przecież strona musi być o czymś. Właśnie, o czym? Na razie zrobiłem stronę która byłaby stroną wytwórni muzycznej, stronę ekipy kręcącej seriale oraz stronę firmy dostarczającej internet mieszkańcom. I właśnie tu leży u mnie pies pogrzebany, dowiem się JAK robić strony, ale O CZYM mam je robić? O czym wy robiliście swoje pierwsze strony?

 [Anegdotka], logując się do gry Overwatch spodobał mi się bardzo launcher gier blizzarda i odtworzyłem go w html i css, to nie była strona internetowa ale bardzo ciekawie mi się to projektowało i uczyło nowych rzeczy, takie inspiracje mi się podobają :D ale mniejsza z tym. 

Na dodatek,
Przytłacza mnie, z jednej strony bootstrap, z drugiej javascript, z trzeciej strony naciera na mnie jeszcze jakiś freamework, "ucz się tego, tego i jeszcze to musisz umieć" jak mam się uczyć i postępować żeby się nie zgubić? Od czego zacząć, a na czym skończyć? 

komentarz 24 lipca 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Jezeli robisz tylko front end to przejdz sie po internecie po prostu. Kuknij na strone Jakiejs firmy z Twojego miasta i albo sprobuj ja odtworzyc albo zrobic lepsza.

Jesli back end to zrob mini facebooka, mini cms, nimi sklep a potem rozwijaj z nauka. Co do tego czego sie uczyc to moze ktos z wiekszym doswiadczeniem sie wypowie. Ale z wlasnego doswiadczenia powiem ze ucz sie tego co Ci potrzeba. Do teraz nie pojmowalem jQuery, a teraz mialem dodac efekty do strony i jQuery i troche JS sie samo ogarnelo.
komentarz 24 lipca 2017 przez Misieq10 Początkujący (250 p.)
Ja tworzyłem kopie stron, które odwiedzałem lub robiłem z nich hybrydę. O czym ma być strona? U mnie było to co mnie interesowało, co się działo w danym okresie w piłce nożnej, grach czy programowaniu. Dzięki temu miałem dużo pomysłów, treść się jakoś sama wypełniała. De facto możesz napisać o wszystkim, bo nikt tego nie musi czytać, wystarczy żeby było do portfolio i żebyś się czegoś nauczył. No i też nauczysz się pisać, więc taki mały dodatkowy bonus ;)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 1,220 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w HTML i CSS przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 306 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 926 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2018 w Offtop przez timati Bywalec (2,060 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...