• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadania maturalne informatyka - dobór narzędzi

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
259 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam, odkąd zacząłem przeglądać matury z informatyki zastanawiam się, w jaki sposób odpowiednio dobierać narzędzia informatyczne do różnych typów zadań? Chodzi mi o to, że nie wiem konkretnie czy powinienem, np. wykorzystać C++ czy może jednak Excela.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
wybrane 23 lipca 2017
 
Najlepsza
Jak jest napisane "Napisz program" to C++. Resztę można w Excelu.
komentarz 23 lipca 2017 przez niezalogowany
A co z Accesem?
komentarz 23 lipca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Access to tylko ułatwienie do zadań bazodanowych w Excelu.
komentarz 23 lipca 2017 przez niezalogowany
Czyli mogę go odpuścić i uczyć się Excela i C++ tak?
komentarz 23 lipca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Możesz, ale będzie trudniej wykonać zadania z Excela.
komentarz 23 lipca 2017 przez niezalogowany
W sensie z Accesa tak? Chyba, że nie zrozumiałem :D
komentarz 23 lipca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Zadania z Excela są nieraz na tyle skomplikowane, że łatwiej jest wrzucić pliki do bazy danych w Accessie i napisać prostą kwerendę. Ale nie znaczy to, że nie można ich wykonać w Excelu. Jest przydatne narzędzie "tablica przestawna", ale to tylko droga naokoło. C++ obowiązkowo musisz znać (ewentualnie inny język w którym można zdawać maturę), bo z niego będzie zadanie na pewno.
komentarz 23 lipca 2017 przez niezalogowany
Okej to już mniej więcej wiem na czym stoję. Dziękuję za pomoc.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 717 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w Algorytmy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 1,274 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,796 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w C i C++ przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...