• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

*** Rozwój Front-end czas 3 miesiące ***

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
592 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rysiek Alkoholik Nowicjusz (120 p.)

Witam wszystkich Forumowiczów smiley

Jestem lekko po 40-ce, chcę i muszę się przebranżowić. Z tego powodu, że naście lat temu miałem przygodę z tym tematem (www) i go lubiłem postanowiłem do niego wrócić. Plan jest taki, że przez ten okres przerobię solidnie takie rzeczy jak:

- HTML5,

- CSS3,

- Java Script,

- Gimp,

- Inkscape.

Mam pytanie co ewentualnie jeszcze (mam na myśli framework-a, CMS-a), żeby móc wystartować? Wiem, że 3 miesiące to niezbyt dużo, ale mam dwa atuty: wolny czas i nóż na szyi (dosyć ostry).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc smiley  

 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Już na początku masz złe podejście do tego, które w perspektywie długoterminowej okazuje się porażką- nie warto jechać ze wszystkim na raz, bo w ten sposób niczego się nie nauczysz.

Proponuję zacząć tworzyć proste szablony HTML, następnie dopieszczasz je CSS, a potem próbuj z JS. Potem jak opanujesz tą sztukę jedziesz z frameworkami.
komentarz 24 lipca 2017 przez Rysiek Alkoholik Nowicjusz (120 p.)

Jeśli chodzi o pierwszą część Twojej odpowiedzi, to trochę źle się zrozumieliśmy smiley, nie chcę jechać ze wszystkim na raz, ale muszę ustalić jakiś plan nauki dlatego te rzeczy, które wypisałem są napisane w tej kolejności, w której zaplanowałem je przerabiać (może poza Gimpem - bo w tym temacie mam największe pojęciewink

Odnośnie drugiej części, to dziękuję za odpowiedź, jakbyś mógł mi jeszcze napisać od których  Twoim zdaniem frameworków zacząć byłbym naprawdę wdzięczny. smiley

komentarz 24 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Szczerze powiedziawszy nie opłaca się ,,przerabiać" Gimpa, bo to jest program stworzony na potrzeby kształcenia dzieci w gimnazjum/liceum - radzę od razu zacząć z PS. Co do frameworków- to wszystko zależy co tak na prawdę chcesz osiągnąć- jeżeli chciałbyś tworzyć nowoczesne strony ciekawe możliwości oferuje nam PixiJS dający możliwość tworzenia animacji z kosmosu :D Natomiast jeżeli interesowałoby Cię tworzenie gier na przeglądarkę to znowu phaser.io -jest masa frameworków dopasowanych do potrzeb...
komentarz 26 lipca 2017 przez Rysiek Alkoholik Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za rady. Mam pytanie odnośnie PixiJS - czy są jakieś dostępne do nauki materiały w języku polskim?
komentarz 27 lipca 2017 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Raczej nie. Musisz pobrać paczki, wejść tam w przykłady i z tych przykładów się uczyć.
+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2017 przez Mifau Gaduła (4,220 p.)

Podobne pytanie już padło ostatnio na forum, tutaj link.

+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2017 przez niezalogowany
3 miesiące to dużo! :) Niech Cię ten chłopak zmotywuję troszkę: https://www.youtube.com/channel/UCMA-2guUlSlpG6lT9_phKXw/featured

Jeszcze fajnie byś znał: jQuery (javascript framework), ES6 (wersja 6 javascriptu), Bootstrap (framework css i js do responsywnego tworzenia stron), RWD (tworzenie stron responsywne), Git i Grunt, Photoshop (Chociaż podstawy).

Można by tutaj jeszcze nadmienić nodejs, czy angular. Chociaż zobacz do czego służą ;)
komentarz 24 lipca 2017 przez Rysiek Alkoholik Nowicjusz (120 p.)

Dzięki, filmik naprawdę motywujący smiley

Do celów grafiki internetowej Gimp nie wystarczy??? - Photoshopem się bawiłem, ale jak sobie przypominam była to wersja 4.0 wink

komentarz 24 lipca 2017 przez niezalogowany
Pracodawcy najczęściej wymagają znajomości Photoshopa. Jeśli kodujesz to wystarczy poznać podstawy (chociażby eksport pojedyńczych plików). Nie zajmie ci to dużo czasu. Nie wiem jak to z gimpem jest bo nigdy nie pytałem czy mogę używać go jako zamiennik, ale pliki szablonu przeważnie są zapisane w formacie .psd i nie wiem czy gimp czasem nie będzie wywalał błędów przy otwieraniu, albo usunie niektóre elementy z pliku. Może się ktoś inny wypowie co do gimpa.
komentarz 26 lipca 2017 przez Rysiek Alkoholik Nowicjusz (120 p.)

Ok, jeśli chodzi o Photoshopa to myślę, że nie powinno być z nim dużo problemów...wink

Natomiast jeśli chodzi o wersję, to na której najlepiej się uczyć CS6 wystarczy?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,183 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xbx13293 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 426 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nyczuuu Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,128 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kieryk123 Początkujący (300 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...