• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hurtowa zamiana tekstu (Notepad++)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,928 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Quasch Nowicjusz (160 p.)
Witam. Mam taką pewną sprawę, mam nadzieję, że dobrze to wyjaśnię.
Mam jeden plik, który posiada 3k linii po niemiecku. Taki urywek dajmy na to:

http://i.imgur.com/nT2hJi1.jpg

Obok mam plik z 20k linii po polsku i po niemiecku (taki sam), gdzie te 3k linii się z niemieckim pokrywa. I tutaj pytanie, czy mogę to w jakiś sposób w miarę szybko porównać i podmienić? Bo przyznam, że nie widzi mi się kopiowanie po jednej linijce takiej ilości.
Myślałem, że Notepad++ będzie miał gdzieś taką właściwość, ale nie mogę tego znaleźć. Jeśli ktoś może mi pomóc, będę wdzięczny. :)
komentarz 22 lipca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Moze podaj przyklad tej operacji, tzn. linie z jednego pliku, linie z drugiego pliku i wynik.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2017 przez niezalogowany

CTRL+F, przejdź do zakładki "replace", wpisz szukaną frazę oraz tekst, na jaki ma być zamieniona. Z boku masz dwa przyciski - "replace all" zamieni tekst w jednym dokumencie (nie ważne ile razy się powtarza). "Replace all in all opened documents" wyszuka tę frazę we wszystkich otwartych plikach w notepadzie++ i ją zamieni w każdym miejscu.

komentarz 22 lipca 2017 przez Quasch Nowicjusz (160 p.)
Hmmm... tak, tylko zauważ, że i tak bym musiał to robić po jednej linijce. Jak wspomniałem, żadna linijka się nie powtarza i chcę po prostu całość podmienić, a nie mogę w tym miejscu wkleić chociażby kilku linijek naraz.
1
komentarz 23 lipca 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

To w Pythonie sobie skrypt napisz. Powinieneś jeszcze sprecyzować co ma być podmieniane na co (bo nie za bardzo rozumiem w tej chwili). I jak dane do podmiany są zapisane w pliku źródłowym + dane do wstawienia. Dajmy na to, że dane do podmiany w pliku są np zapisane tak:
 

linijka1 danych do podmiany
linijka1 danych podmienianych
linijka2 danych do podmiany
linijka2 danych podmienianych
linijka... itd

Wtedy wczytujesz sobie plik, w którym masz dokonać podmiany (cały plik) a następnie z pliku z danymi do podmiany wczytujesz kolejno po dwie linijki (dane do podmiany, dane podmieniane) i za pomocą odpowiedniej metody w całym pliku dokonujesz zamiany za pomocą metody replace. Na koniec sobie zapisujesz do jakiegoś nowego pliku.

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem - masz na myśli dodanie pod polskim słowem jego tłumaczony niemiecki odpowiednik? Czyli np:

To zdanie jest po polsku

Deze zin is in het Pools

Jeśli tak, możesz pokombinować z tym: https://stackoverflow.com/questions/1946738/vim-how-to-delete-every-second-row

lub zrobić makro: http://vim.wikia.com/wiki/Macro

widzę że Notepad++ obsługuje regex więc nie powinno być większych problemów z zastosowaniem go również w Twoim edytorze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,236 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez michal0246 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 13,943 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...