• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Druga szansa od losu - Czas ją wykorzystać .

VPS Starter Arubacloud
+16 głosów
429 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sleepy.1992 Początkujący (250 p.)
Hej jestem Dariusz mam 25 lat.

Od dziecka interesowały mnie komputery i technologia, jednak wydarzenia z przed przeszło siedmiu lat. Pokrzyżowały mi plany i życie przy okazji. Niestety w wyniku wypadku zapadłem w śpiączkę, nie dawali szans że się wybudzę, a jednak. No i od marca ledwo dochodzę do siebie. Nie dość, że z trudem dochodzę do siebie, to jeszcze świat technologii nieźle poszedł do przodu. A ja stoję w miejscu. Ale akurat to szybko da się nadrobić. :-D

No wiecie nawet matury nie zdążyłem napisać, państwo się na mnie wypięło, zostawiając bez środków do życia. Trochę lipa, bo pracy po takim wypadku już nie podejmę, kasy nie ma. W dodatku Mam niesprawną lewą dłoń i zanik nerwów wzrokowych. W teorii bez szans na godziwą emeryturę i jako takie życie.

Ale przez 7 lat nie próżnowałem :-) Wszyscy myśleli że po prostu jestem nie świadomy- Błąd, nie czułem, ale czasami słyszałem i pamiętam. A poza tym miałem wizję i ją teraz, gdy dochodzę do siebie chciałbym realizować.

A mianowicie, państwo ma mnie gdzieś, ok niech im tak będzie bez łaski. Sam dam radę. Chciałbym nauczyć się programować w Java'ie.

A dlaczego?

 Dlatego iż świat mobilnych technologii poszedł bardzo do przodu i na prawdę bardzo się rozwinął. I to w niego chcę zainwestować, swój czas i siły. Tworząc gry i aplikacje, który każde ma w kieszeni. Zauważyłem to w sumie nie dawno bo w kwietniu. Ale widzę w tym siebie. Może to głupie Ale w dojściu  do tego pomogła mi jedna z gier jaką jest, bardzo popularny Minecraft. Który ludziom przypadł do gustu, a mi przez otwarty niczym nie ograniczony świat. Sama gierka niczego sobie, prosta nieskomplikowana, a odniosła sukces. I moim postanowieniem, póki mogę to stworzenie równie wciągającej produkcji, a miedzy czasie przygotowanie się na jedną z najgorszych rzeczy, która mi się przytrafi. Bo jeżeli zrealizuje swój cel długo się wzrokiem już za pewne nie nacieszę Poza tym chciałbym jakoś zarobić na siebie i zaszyć się w kraju w, którym rząd nie oleje mnie tak jak mia to miejsce tutaj.

Czas i chęci to ja mam. Nawet swego czasu intrygowało mnie programowanie, bo taki miałem kiedyś zamiar by po technikum iść na PG. Ale cóż, życie spłatało mi figla. Teraz od nowa pora by wszystkiego, włącznie z językami się nauczyć. Bo co innego mogę robić w domu, gdzie prawdopodobnie już zostanę.

Czego bym potrzebował nakierowania, gdzie szukać informacji, jakiś kursów, podstaw by w krótkim czasie stanąć na nogi i zacząć już tworzyć?
komentarz 22 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 22 lipca 2017 przez jpacanowski

A nie lepiej tworzyć hybrydowe aplikacje mobilne? Java ograniczy ciebie tylko do tworzenia aplikacji mobilnych pod jedną platformę, czyli system Android, a aplikacje stworzone w HTML5 & CSS3 & JavaScript uruchomisz na każdym telefonie. Znając te języki, możesz również zajmować się frontendem, czy tworzyć przeglądarkowe gry. Albo język C#, w nim też możesz tworzyć multiplatformowe aplikacje mobilne, ale też desktopowe.

Tworzenie gry od podstaw w języku JavaScript:
https://www.youtube.com/watch?v=8IJ_1QcqMdM

Ciekawy tutorial języka C#:
https://www.youtube.com/watch?v=G1ej2KdU-yo&list=PLRJ9PiYzypEeKTUjk2fxFjZk2RVbv1bnP&index=1

Dobrego kursu języka Javy nie znam, może ktoś inny zna to poda.

komentarz 22 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Java nie ogranicza do samego androida, przynajmniej przy tworzeniu gier (wspominał że chce zrobić grę), libgdx pozwala na eksport na ios, android, desktop i html5.

Nie trzeba gier od razu robić nisko-poziomowo, jest sporo gotowych rozwiązań ułatwiających sprawę. (To odnośnie tego jakby miał robić z użyciem samego Android SDK, xamarina czy SDK dla ios)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Skoro chcesz robić gry mobilne to java i biblioteka libgdx jest dobrym wyborem i pod względem wydajności (przynajmniej na platformach mobilnych) i multiplatformowości, możesz w niej tworzyć na wszystkie znaczące platformy (tylko nie na konsole)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 707 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kamil Początkujący (430 p.)
+5 głosów
7 odpowiedzi 5,228 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...