• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Modernizacja czy kupno nowego komputera?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
199 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Slegnawierzchowcu Użytkownik (860 p.)
otwarte ponownie 27 stycznia 2018 przez Slegnawierzchowcu

Nazwa płyty głównej: ASRock N68-GS3 UCC (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

DIMM1: A-Data    4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)  (5-5-5-14 @ 380 MHz)

Typ procesora    DualCore AMD Athlon II X2 270, 3416 MHz (17 x 201)

Grafika: NVIDIA GeForce GT 440

 

Posiadam takie podzespoły w komputerze, warto się bawić w dokupienie karty graficznej lepszej i procesora? Myślałem o GTX 750ti, ale z tego co widzę, to nie mam na płycie 6 pinowego zasilania :/ 
Jeśli warto, to możecie podać jakieś komponenty które będą pasowały do tej płyty? Głównie mi chodzi o zwiększenie fpsów w grze. Jeśli nie warto, to będę musiał trochę odłożyć i zainwestować w nowy sprzęt :/ Jakie jest wasze zdanie? 

 

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2017 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
Według mnie wart ulepszyć ten sprzęt, bo jak masz kupować nową stacie to już warto zainwestować te minimum 3k zł.

Ja ci proponuje iść w używki.

Tu masz przykład co znalazłem( jak ja bym cześci widział wybrane )

Procesor:

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-955-be-3-2ghz-am2-am3-pasta-fv-i6868877848.html

Grafika:

http://allegro.pl/palit-gtx750ti-2gb-gwarancja-i6805573441.html

Kabel:

http://allegro.pl/palit-gtx750ti-2gb-gwarancja-i6805573441.html

 

Ja bym jeszcze do takiego zestawu dołożył te 4 gb ram na pewno się przyda.

Ja mam podobny zestaw i grałem w GTA 5 i Wiedzmina 3 spokojnie.
komentarz 22 lipca 2017 przez Slegnawierzchowcu Użytkownik (860 p.)
Dzięki za odpowiedź, zaraz sprawdzę co i jak :) Ja głównie pod cs go komputer chciałbym przeznaczyć. Link 2x ten sam podałeś na końcu ;p
komentarz 22 lipca 2017 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
edycja 22 lipca 2017 przez krystian904
https://youtu.be/G6DLKE6EC4s

Tak powinien mieć osiągi w cs go
+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)
4/6/8 pinowe zasilania do karty graficznej idą od zasilacza więc warto byłoby gdybyś też go podał oraz budżet jaki chcialbys przeznaczyc na "rozbudowe" tego zestawu wtedy można rozstrzygać czy cokolwiek warto robić.

Jeśli myślisz o zmianie procesora to najlepszy wejdzie jakiś Phenom II X4 mozna sie pokusić o jakiegoś X6 (używane, nowych wogole nie warto za cene w jakiej są) ale kwestie budżetu i zasilacza. Z kartą graficzną to samo budżet i zasilacz, ale patrząc po zestawie nie wróże dobrego zasilacza. Nie wiem tez o jakich grach mówisz.

Podsumowując według mnie nie warto pchać w niego kase, acz jestem ciekawy zasilacza i budżetu.
komentarz 22 lipca 2017 przez Slegnawierzchowcu Użytkownik (860 p.)
Nie mam pojęcia co to jest za zasilacz, ale nie ma oprócz saty dodatkowych kabli do karty. Do tysiąca złotych liczyłem, żeby wydać mniej więcej - na procesor i grafikę. A na nowy komputer około 3 tysięcy jestem wstanie wydać
komentarz 22 lipca 2017 przez jvrekk Użytkownik (970 p.)
No to mozesz wziąść rzeczy ktore napisane są w odpowiedzi wyżej albo przeczekać okres drogich kart graficznych i kupić coś konkretniejszego.

Ja bym jednak wolał zainwestować 3tys w nowy sprzęt niż podtrzymywać przy życiu już przestarzałą jednostke ktorą i tak po niedlugim czasie bedziesz zmieniał bo nawet po tej modernizacji juz na starcie będzie znacznie odstawać wydajnościowo.

Chyba że na komputerze grasz tylko w cs'a i nic więcej wtedy moim zdaniem nie warto dawac tyle kasy na nowy sprzet dla jednej mało wymagającej gry i w tym przypadku zmodernizowałbym go.

Bazuje też troche na swoich doświadczeniach. W skrócie kupiłem nowego procka na starą płyte i po niedlugim czasie mimo dobrego zasilacza i reszty podzespołów padła płyta główna i pozostałęm z kwestią czy kupywac używaną słabą płyte za 300zł (bo po tyle chodzą w miare sprawne starsze płyty) i ryzykowac dalej ze padnie czy zmienić cały zestaw. Dla mnie wybór był prosty.
komentarz 22 lipca 2017 przez Slegnawierzchowcu Użytkownik (860 p.)
Tak, komputer tylko do cs`a. Obecnie mam od 40-70fps w zależności od akcji. Zależałoby mi na tych +150 fpsach. Jednak chyba poczekam trochę i kupię pod koniec roku komputer. Dzięki za odpowiedź :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 212 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 248 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2015 w Offtop przez Karitto Użytkownik (610 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...