• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak ustawić responsywne tło w css?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,490 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2017 w HTML i CSS przez The Real Slim Stefan Początkujący (450 p.)
zmienione kategorie 22 lipca 2017 przez ScriptyChris

Witam mam problem z tym że chciałbym żeby moje tło było responsywne, żeby ładnie skalowało się przy zmianie rozdzielczości tak samo jak robi to bootstrap (albo podobnie). 

.bg_img1
{
    background-image: url(../img/zdj.jpg);
    position: relative;
    margin-top: 82px;
    width: 100%;
    overflow: hidden;
    height: 600px;
    filter: blur(0.5px);
}

w moim kodzie zdjęcie wraz ze zmianą rozdzielczości na mniejszą zdjęcie jest ucinane, mogłbym zrobić to po prostu wstawiając w diva zdjęcie i dodać img-responsive bo działam na bootstrapie ale to podobno semantycznie niepoprawnie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
background-image:url('../images/zdj.jpg');
background-repeat:no-repeat;
background-size:contain;
background-position:center;

Spróbuj tak

ew zamiast 

background-size:contain; użyj background-size: cover;

komentarz 22 lipca 2017 przez The Real Slim Stefan Początkujący (450 p.)
właśnie o to mi chodziło, sam przed chwilą odkryłem tylko teraz jak zrobić żeby to zdjęcie było przyklejone do paska nawigacji który jest cały czas na górze strony bo przy zmniejszaniu odstęp od tego paska się zwiększa co raz bardziej bo wysokość zdjęcia maleje. Mam tam 600px wysokości może to jest powodem że zdjęcie zjeżdża do dołu? Tylko gdy nie ustawię wysokości zdjęcia nie ma na stronie :(
komentarz 22 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
background-position: center top;

 

;)
komentarz 22 lipca 2017 przez The Real Slim Stefan Początkujący (450 p.)
Już prawie ale im bardziej zmniejszam tym bardziej zdjęcie włazi pod pasek nawigacji jest na to jakaś metoda? :P Dalej mi się wydaje że to wina wyskości
komentarz 22 lipca 2017 przez The Real Slim Stefan Początkujący (450 p.)
Dobra margin-top dodałem i jest prawie okej sam już popracuje nad tym dzięki ;)
komentarz 22 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
pod pasek nawigacji? Ustaw padding-top na wysokość paska nawigacji. Powinno zadziałać.
komentarz 22 lipca 2017 przez The Real Slim Stefan Początkujący (450 p.)
Tak tak już sobie poradziłem tylko dla każdej rodzielczości na siatce bootstrapa musze ustawić inną wysokość żeby było w 100% responsywne

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 529 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w HTML i CSS przez UnexoN Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 17 września 2021 w HTML i CSS przez Jedenastka Początkujący (370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2017 w HTML i CSS przez koliber Początkujący (400 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...