• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z przegrzewaniem się kompa.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
147 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Witam, nie wiem od jakiego czasu ale mam problem z komputerem. Otóż podczas pracy na nim czy też oglądania filmów jest wszystko w porządku lecz gdy zaczyna chodzić o gry pojawiają się problemy. Grając w gre Leauge of Legend na wysokich ustawieniach jest wszystko w porządku ale np Warframe czy też Saints Row, karta graficzna zaczyna piszczeć(to jeszcze nic) a z zasilacza z tyłu wychodzi strasznie gorące powietrze co mnie bardzo martwi. Zasilacz był wymieniany gdyż wcześniejszy wysyłał zbyt duże napięcie na dysk twardy przez co tamten uległ zniszczeniu. Poprosze o jakies sugestie co moze byc przyczyną, może wystarczy jakaś konfiguracja.

Karta graf: NVIDIA GeForce GTX 650Ti

Procesor: AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor

Chłodzenie procka: Spartan he923
komentarz 21 lipca 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Jaki zasilacz?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Cześć

Czy możesz sprawdzić temperatury karty i procesora?
Np tym programem w wersji portable https://www.hwinfo.com/download.php
Kiedy zmieniałeś pastę termoprzewodzącą na procesorze i karcie?
komentarz 21 lipca 2017 przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Temperatura karty max 48(przynajmniej teraz, procka 54(max 61). Pasta świeżo wymieniana 2 miesiące temu.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2017 przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Zasilacz Corsair VS 550W
komentarz 21 lipca 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Masz listwę antyprzepięciową?
komentarz 21 lipca 2017 przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Tak
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2017 przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
1. Piszcząca grafika to kwestia cewek. Niektóre modele tak mają że podczas wysiłku piszczą, sprawdź po forach czy twój też do takich należy.

2. Co do zasilacza - jeśli masz obudowę z zasilaczem montowanym na górze oraz nie masz wentylatora na boku obudowy, to wentylator zasilacza odprowadza tym samym całe gorące powietrze z procesora i stąd kwestia tego gorącego powietrza. Naprawić się tego zbytnio nie da, bo albo dokupić wentylator na bok obudowy żeby dodatkowo odprowadzał gorące powietrze z CPU, ale zmienić obudowę na taką gdzie zasilacz jest montowany na dole.

3. Co do temperatur bo widzę że podałeś niżej. Jeżeli w stresie masz 48 karta i 61 CPU, to nie masz się czym przejmować. Ja w chwili pisania tego posta mam 55C bo mam grzałke E5450. :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 359 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 15 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez xxxxxxxxxxxxx Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...