• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Edytor tekstu do pisania stron - Linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
706 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w Nasze projekty przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Cześć, czy znacie jakieś dobry edytory tesktu na system linux. Dokładnie na system Elementray OS.
komentarz 21 lipca 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

geany

Jeśli wgrasz pluginy i dobrze go skonfigurujesz, to bardzo fajne się w nim pisze. Porzuciłem nawet dla niego gvim, co może uchodzić za profanację Linuxa :)

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 21 lipca 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jeśli piszesz też w PHP to PhpStorm, jeśli nie to WebStorm. Ewentualnie Atoma też mogę polecić, ale nie ma to jak IDE :)
+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)

Atom :) http://atom.io/

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Visual Studio Code
https://code.visualstudio.com/

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Vim, na początku wydaje sie beznadziejny ale z czasem zauważysz jego zalety
komentarz 21 lipca 2017 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
Aby generować losowy ciąg znaków szukając sposobu na zamknięcie programu? Może EMACS? ;)

A tak na poważnie równie dobrze może być Netbeans.
komentarz 21 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

NetBeans? Ta kobyła co mi muli na Maku? Nie, dzięki...

Aby generować losowy ciąg znaków szukając sposobu na zamknięcie programu?

:wq

@Wujek Greg
Dokładnie... coraz bardziej mulące te wszystkie "lekkie" edytory, jak np. Atom itp... Coraz częściej myślę o Vim...

komentarz 21 lipca 2017 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
@jpacanowski tę kobyłę się konfiguruje szybko i działa. Czasami coś źle podkreśla (mam wersję 8.1 z repozytorium). Jak zobaczyłem ile Atom zajmuje to podziękowałem (mam dysk 20GB na wszystko). Postanowiłem zobaczyć jak to VSC wygląda i jak działa na linuksie, ale po zainstalowaniu clanga (wymagali (choć nie wiem po co), głównie piszę w c++) powoli mnie ochota odchodzi. Poza tym nie mogę znaleźć gdzie się w nim dodaje opcje linkera (mam projekt w openGL), a web support jest raczej słaby.
komentarz 21 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Edytor w Visual C++ jest najlepszy, ale mam Maka ;(

To co, Vim czy Emacs? ;)
komentarz 24 lipca 2017 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Ja osobiście korzystam tylko z Vima, jak musze cos zrobic w sublimie to mnie krew zalewa :D

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 968 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 7,836 wizyt
pytanie zadane 2 października 2015 w Offtop przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 5,218 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Kamper360 Nowicjusz (150 p.)

92,547 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,504 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...