• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie Algorytmów ,planowanie ,sposoby ...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
886 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w Algorytmy przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
edycja 21 lipca 2017 przez Jakub 0

Hej ,dzisiaj mam takie nietypowe pytanie :) Mianowicie czy wy też tak czasami macie że bierzecie się z pisanie jakiegoś algorytmu ,(może być to sortowanie ,konwersja liczb czy cokolwiek) posiłkując się tylko ogólnym sposobem jego działania . Np ja raz się wziąłem za napisanie programu sortującego liczby przez selekcję ,kombinowałem aż napisałem niestabilny ,zbugowany i bardzo poplątany sposób rozwiązania problemu (praktycznie nie działający (: ) . Kiedy zobaczyłem kod na internecie to się przeraziłem ,pomysł był tak prosty ,elegancki i niesamowicie krótki  ze byłem zły na siebie że na to sam nie wpadłem . Czy wy też tak czasami macie że aż was złość bierze że sami nie potrafiliście czegoś napisać mimo iż to było takie proste frown Tu rodzi mi się kolejne pytanie ,w jaki sposób zabrać się za pisanie jakiegoś algorytmu ,czy od razu  siąść do kodu i zacząć kombinować ? Czy może wcześniej planować rozwiązanie problemu na algorytmach blokowych itp... Jakie wy macie sprawdzone sposoby podejścia do rozwiązywania problemu ? Będe wdzięczny za wszelkie rady :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
  1. Wyobrażam sobie jego działanie w głowie.
  2. Implementuję go.
  3. Mierzę czas.
  4. Robię refaktoring i poprawiam wydajność.
  5. Jak mi wpadnie lepszy pomysł na jego implementację to powtarzam kroki od początku.
komentarz 21 lipca 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
dzięki ,robię zupełnie to samo ale czasami mam wrażenie że wyobrażenie sobie w moim przypadku w głowie algorytmu mi nie wystarcza . Zastanawiam się wobec czy nie warto ćwiczyć algorytmikę oddzielnie od programowania ,czyli rozłożyć problem który rozwiązuje pierwszy raz na ponumerowane instrukcje jakie mam wykonać . Nie wiem też czy nie warto np takich takich rzeczy jak sortowanie uczyć się na pamięć czyli powtarzać jego pisanie (z pamięci) aż napisze go bezbłędnie(oczywiście po poprzednim zrozumieniu jak ta funkcja działa) . Nie wiem jednak czy takie podejście do problemu jest mądre
komentarz 21 lipca 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zaznaczę że nie mam problemu ze zrozumieniem i zapamiętaniem jakiegoś algorytmu tylko z samodzielnym go opracowaniem .
1
komentarz 21 lipca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
IMO ważniejsze jest wiedzieć jak działa dany algorytm a nie jak go zaimplementować z pamięci. W pracy nikt nie będzie wymagał od Ciebie znajomości na pamięć quick sort, heap sort itd. Zamiast czas marnować na "zakuwanie" to poświęć go na naukę nowych rzeczy. Lepiej się orientować gdzie coś można znaleźć i z tego skorzystać niż mieć wszystko w głowie i pisać zawsze z pamięci.
komentarz 21 lipca 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Mam rozumieć ze w firmach doświadczeni programiści tez szukają  

informacji w internecie ?
1
komentarz 21 lipca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Tak. W codziennej pracy programisty zerka się do dokumentacji czasami i przypomina jakieś rzeczy.
1
komentarz 22 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Szczerze powiedziawszy do "typowego" klepania kodu w większości przypadków nawet nie trzeba znać algorytmiki. Np. jak będzie trzeba coś posortować to nikt nie będzie implementować sortowania tylko po prostu użyje metody czy funkcji sortujacej z biblioteki danego języka.
komentarz 22 lipca 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Dzięki za komentarz :) Ale szczerze mówiąc do szukania rozwiązań w jakiś grach ,pisaniu inteligencji u botów to jednak potrzebna jest jakaś zdolność do tworzenia własnych algorytmów jakie się nie koniecznie znajdzie w necie . Wobec tego właśnie zadałem pytanie na temat podejścia do danego problemu i obmyślania sposobu jego rozwiązania . Według mnie do algorytmiki nie wystarczy nawet perfekcyjna znajomość danego języka programowania lecz ta umiejetność logicznego myślenia i skupienie .

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2021 w Algorytmy przez Tanormalnie Użytkownik (550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w Algorytmy przez Jacuchna0 Użytkownik (640 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 372 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2019 w Algorytmy przez progNewbie Obywatel (1,130 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...