• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Język programowania do Raspberry PI, STM32, Intel

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,564 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dawidson957 Początkujący (350 p.)
Witam!

Przeszukałem całe zasoby wujka Google i niestety nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, dlatego chciałbym zadać je tutaj.

Od jakiegoś czasu siedzę już w programowaniu mikrokontrolerów AVR i STM32, jak chyba każdy kto zaczynał ten temat używam do nich języka C. Ostatnio natomiast słyszałem, że język Python robi niesamowitą furorę i jest używany m.in. do Raspberry PI. Stąd mam dosyć długie pytanie do was, mam nadzieję że zrozumiałe:

Jak przedstawia się sytuacja języka Python odnośnie Raspberry PI, STM32 czy płytek które wyszły od Intel'a.

Czy Python jest tak samo wydajny jak wcześniej wspomniany język C, czy ma takie same możliwości (a może nawet jeszcze większe możliwości).

I oczywiście ostatnie pytanie, czy zacząć naukę Pythona jeśli chcę iść dalej i zostawić mikrokontrolery STM32 i przerzucić się na Raspberry PI lub płytki Intel'a.

 

Wiem, dosyć dużo pytań, ale mam nadzieję że ktoś się wypowie. Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi ;)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 lipca 2017 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Odpowiadając na twoje pierwsze pytanie, to C jest bardziej efektywny niż python. Python ma plusa, jakim jest prostota i szybkość pisania programów, jednak C ma na nim przewagę niskopoziomowością, a co za tym idzie większą wydajnością. Jeśli chodzi o płytki intela to polecam C++, jeśli chodzi o 'malinkę' to polecam pythona.

Pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Helmik Użytkownik (680 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 974 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dawidson957 Początkujący (350 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...