• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Video notatki- dobry czy zły pomysł

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
206 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2017 w Offtop przez piotr432 Użytkownik (620 p.)
Pomyślałem sobie, że dobrze będzie jak rozpocznę robić sobie video-notatki. Chciałbym się zapytać jak myślicie to dobry pomysł aby dzielić się nimi na yt ?
Dla mnie jest to kilka korzyści :
- regularność
- uczenie się szukania innych źródeł
- nauka montowania filmu
- "luźniejszy język"

Nie widzę wad może Wy coś widzicie negatywnego czego ja nie widzę.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
edycja 19 lipca 2017 przez WireNess

Według mnie taki pomysł jest jak najbardziej na plus! Utrwalasz wiedzę, masz motywację do dalszej nauki itp. itd.

Sam miałem taki pomysł, ale zabrakło mi czasu :D Ale nie żałuje :D

 

Co do minusów, to wydaje mi się, że przez to nagrywanie na yt zaniedbasz naukę programowania (oczywiście mogę się mylić, co jest bardzo prawdopodobne), ponieważ zaczniesz poświęcać więcej czasu na montaż filmów. 

To jest tylko i wyłącznie moja opinia i możesz ją potraktować jak tylko zechcesz :D To od Ciebie zależy co zadecydujesz, ale jeżeli zaczniesz tworzyć na yt filmy o tematyce programowania natychmiast podaj mi link do kanału :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Trzymaj się! 

komentarz 19 lipca 2017 przez piotr432 Użytkownik (620 p.)
Chciałem się bardziej skupić na przedmiotach ze studiów z których mam egzaminy. Na przykład z mechaniki ...
komentarz 19 lipca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Nie popatrzyłem na kategorię - offtop

Nie było tematu! :D

+1 głos
odpowiedź 19 lipca 2017 przez niezalogowany
Jak kto lubi, ale jak na mój gust szybciej jest znaleźć coś zapisanego.

Wyobraź sobie taką sytuację: masz dużo "notatek", chcesz znaleźć jedną informację - mniej więcej wiesz z czym jest związana, zaczynasz szukać. Jak to wygląda na YT? Przewijasz całe wideo w poszukiwaniu pewnie 2-3 sekund z nagrania gl & hf.

Notatki pisane: (na kompie) Ctrl + F i znalezione; (ręcznie) na pewno szuka się szybciej biegając wzrokiem po kartkach niż odsłuchując jeszcze raz ten sam utwór.

Takie notatki mają jedynie sens o ile uczysz się na głos (no i jeżeli jesteś "słuchowcem", ale raczej więcej ludzi uczy się "wzrokowo").

Ale twoja wola, jeżeli będzie to działać to dlaczego by nie spróbować?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,490 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2017 w Java przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2016 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 1,040 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...