• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Snake w swing'u, prośba o ocenę kodu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2017 w Nasze projekty przez Saikopat Nowicjusz (120 p.)
edycja 13 listopada 2017 przez Saikopat

Cześć,

Chciałbym podzielić się swoim projektem, którego po trochu robiłem przez ostatni czas w wolnych chwilach. Linki do kodu oraz samej gry:

https://megawrzuta.pl/download/6361a1518ed3aa40d29819de34daa353.html

Sterowanie tylko przez klawiaturę, także w menu oraz możliwość zapisania uzyskanego wyniku. Wszelka krytyka mile widzianasmiley

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 września 2017 przez ProgramistaTomko Obywatel (1,040 p.)
Już dawno nie robiłem komuś code review, ale podrzucę ci co wypadało by zmienić.

1. nazwy katalogów zaczynaj z małej litery. przykład z twojego kodu (View i Menus) - "package View.Menus;"

2. "public abstract class AMenu" - Tworzenie prefiksu A przed klasą abstrakcyjną jest już przestarzałe i nie powinno się tego już używać. To samo z I dla Interfejsów. Czasami jeszcze dodaje się sufix impl by implementacja z interfejsem się tak samo nie nazywały ale to wyjątek

3."int selectedMenuItemIndex;" - Używaj modyfikatorów dostępu, chyba że naprawdę potrzebujesz by zmienna była widziana per pakiet.

4. public static String[][] readPlayerScoresFromFile(String fileName) - Masz język obiektowy więc rozdzielaj każdą operacje do innej metody. W tej metodzie nie odczytujesz z pliku tylko otwierasz go, odczytujesz, dzielisz na playerName i score, i jeszcze coś dodatkowo w pętli robisz, postaraj się wyrzucić to do metod prywatnych. Może i tu się trochę za bardzo czepiam ale przeczytaj sobię książkę clean code. Dobra jest.

5. public class ArrowAction extends AbstractAction - Nie używaj klas wewnętrznych wydaje mi się że lepiej to zrobić w odddzielnym pliku. Wyjątkiem mogą być jakieś patterny jak naprzykład builder.

 

Droga przez code review jest dobrą drogą by stać się dobrym programistą, szacunek za to bo nikt z nas nie lubi być krytykowanym za swój kod. Wypisałem ci co mi się na początku rzuciło w oczy, kodu nie uruchamiałem i tylko wzrokiem przeleciałem co jest nie tak. Sam mam dopiero 1,5 roku doświadczenia w tym i nie jestem jakimś specem. Pozdro

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 681 wizyt
pytanie zadane 11 września 2017 w Java przez Patryk Moros Początkujący (470 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 1,068 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2017 w HTML i CSS przez DraveS Początkujący (300 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 544 wizyt
pytanie zadane 24 września 2016 w Nasze projekty przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...