• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

IE - błąd składni z nieznanej przyczyny.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
807 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2017 w JavaScript przez Muhin Gaduła (4,120 p.)

Cześć.

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ten kod: 

this.GetCharacters = function(callback){
    var res = callback("GetChar", "");
	res.then(res => this.MakeHeroList(res, 0));
}

według IE zawiera jakiś błąd? O co mu znów chodzi, bo już nie rozumiem? Na SO wyczytałem, że w IE nie działa promise i then, więc pobrałem dla niego specjalnie biblioteki, ale nic to nie daje. IE twierdzi, że jest błąd składni w wierszu 18, ale ja tam nie widzę nic niepoprawnego. Dodam, że na każdej innej przeglądarce ten kod działa. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
wybrane 17 lipca 2017 przez Muhin
 
Najlepsza
Arrow function?
+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2017 przez Daffit Nowicjusz (160 p.)
IE nie wspiera arrow functions, a tej przeglądarki to w ogóle się nie powinno wspierać. Można takie rzeczy sprawdzać na caniuse, naprawdę przydatna stronka :)

http://caniuse.com/#feat=arrow-functions
komentarz 17 lipca 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

tej przeglądarki to w ogóle się nie powinno wspierać

Czemu? 

komentarz 17 lipca 2017 przez Daffit Nowicjusz (160 p.)
To już prawdziwy staroć i coś co należy tępić. Ile już w tym dziur było? Wspieranie tego prowadzi do zapominania o nowych rzeczach, które potrafią ułatwić pisanie, czy zwiększyć czytelność kodu. Nie można stać w miejscu jak IE, w którym nawet nie można robić `takich ${string}ów` bo od razu sypie błędem.
komentarz 17 lipca 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Bardzo idealistyczne podejście… Niemniej rzeczywistość je brutalnie weryfikuje i większość produktów wciąż nie może sobie pozwolić na odrzucenie wsparcia przynajmniej dla IE 11.
komentarz 17 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
normalnie nie wierzę... Comandeer broniący IE :)

Ale fakt, IE 11 na niektórych stronach może wygenerować ok. 3-5% ruchu więc warto to przemyśleć (piszę to z własnego doświadczenia i statystyk GA i Gemius).
komentarz 17 lipca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Comandeer broniący IE

Realizm?

komentarz 17 lipca 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Z jednej strony realizm. Z drugiej – no przecież jestem jednym z największych bojowników Progressive Enhancement, nie? ;)
komentarz 17 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wiem, to było tak trochę półżartem :) bo widywałem parę razy wypowiedzi Comandeera niezbyt pochlebne o IE :)

Ale tak na poważnie to ciekawe jak długo jeszcze IE 10/11 będzie generować na tyle istotny ruch, że warto będzie o nim myśleć. Nie chodzi mi tu o małe stronki firmowe itp. bo tutaj w sumie na siłę bym się tym nie przejmował (albo może jakiś elegancki komunikat proszący o nowszą wersję) ale chodzi mi bardziej o portale, generujące ruch rzędu 500000+ gdzie każdy % odwiedzin to realne przełożenie na dochody z reklam itp.
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2017 przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
Rzeczywiście to przez arrow function. Pomyślałem, że przepuszczę cały kod przez Babel, ale nawet to nie pomogło, bo IE uznał, że nie wie co to jest "Promise" pomimo tego, że wcześniej specjalnie dla IE importuję bibliotekę z promise. Chyba sobie to odpuszczam, bo nie mam siły do tego. Dzięki za podpowiedzi.
1
komentarz 17 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
komentarz 18 lipca 2017 przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
Hmm, tego nie próbowałem, dzisiaj zobaczę, czy będzie działać z tym. Dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2020 w HTML i CSS przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2020 w JavaScript przez creend Gaduła (4,700 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...