• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moje pierwsze IDE! (Brainfu*k)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
270 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2017 w C i C++ przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)
edycja 19 lipca 2017 przez Badzonor

Nie jest to pytanie lecz bardziej post w, którym chciałem oddać w wasze ręce testową wersję mojego programu do pisania w brainfu*ku. Mówię testową bo jeszcze jej nie dokończyłem brak w niej takich znaków: "[ ] ," czyli pętli i wpisywania do programu tekstu, ale ok. godziny 13/14 dodam pełną wersję programu.

Wersja testowa: > KLIKNIJ <

Pełna wersja: > KLIKNIJ <

Wersja 1.1 (poprawione błędy, opcje zapisu): > KLIKNIJ <

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 17 lipca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
To co napisałeś to co chyba najwyżej mini IDE do brainfucka z interpreterem, a nie kompilator.

A tak to za bardzo nie ma co oceniać. Możliwości niewielkie - przydałaby się chociaż możliwość zapisywania i odczytywania kodu źródłowego do i z pliku. No i program nie jest przenośny, udostępniłeś nam tylko plik wykonywalny pod Windows (zdaję sobie sprawę, że C++ Builder którego, wnioskuję po ikonce, używałeś, może nie wspierać innych systemów). Jeśli chcesz jakąś głębszą ocenę to warto by było udostępnić kod źródłowy.
komentarz 17 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Przez chwilę myślałem, że autorem tego tematu jesteś ty, potem zjeżdżam niżej i widzę Twoją odpowiedź - i myślę sobie, WTF?! A ty co, nie pochwalisz się koledze co sam zrobiłeś? ;)
komentarz 17 lipca 2017 przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)
edycja 17 lipca 2017 przez Badzonor
No ok fakt to jest IDE a nie kompilator swoją drogą już skończyłem pełną wersje w zaraaz ją tu dodam :D

A co do tego IDE no to fakt prawie nic tu nie ma ale napisałem to w kolka godzin dlatego będę robił chociażby zapis/odczyt  i za kilka dni dodam tę resztę opcji :P
komentarz 17 lipca 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
A do Brainfucka to nie ma przypadkiem wyłącznie mowy o interpreterze?
komentarz 18 lipca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Spróbowałem uruchomić 99 bottles of beer i się nie udało wink

event15, rozwiniesz?

komentarz 18 lipca 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Eryk - a na czym polega różnica między kompilatorem a interpreterem? :)
komentarz 18 lipca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Kompilator to (w uproszczeniu) program, który tłumaczy kod języka na kod maszynowy (chociaż zazwyczaj jest tłumaczony najpierw na język asemblera, a dopiero później na kod maszynowy). Istotne jest to, że w tym procesie tworzy się plik wykonywalny.

Interpreter nie generuje plików wykonywalnych, przy każdym uruchomieniu analizuje kod i wykonuje stosowne działania.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 236 wizyt
pytanie zadane 18 września 2022 w Inne języki przez Aragedens Obywatel (1,120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 473 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2018 w C i C++ przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 953 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2018 w Inne języki przez icytower Bywalec (2,110 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...