• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moje pierwsze IDE! (Brainfu*k)

0 głosów
160 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w C i C++ przez ElektronPL Użytkownik (660 p.)
edycja 3 dni temu przez ElektronPL

Nie jest to pytanie lecz bardziej post w, którym chciałem oddać w wasze ręce testową wersję mojego programu do pisania w brainfu*ku. Mówię testową bo jeszcze jej nie dokończyłem brak w niej takich znaków: "[ ] ," czyli pętli i wpisywania do programu tekstu, ale ok. godziny 13/14 dodam pełną wersję programu.

Wersja testowa: > KLIKNIJ <

Pełna wersja: > KLIKNIJ <

Wersja 1.1 (poprawione błędy, opcje zapisu): > KLIKNIJ <

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez Eryk Andrzejewski Szeryf (92,410 p.)
To co napisałeś to co chyba najwyżej mini IDE do brainfucka z interpreterem, a nie kompilator.

A tak to za bardzo nie ma co oceniać. Możliwości niewielkie - przydałaby się chociaż możliwość zapisywania i odczytywania kodu źródłowego do i z pliku. No i program nie jest przenośny, udostępniłeś nam tylko plik wykonywalny pod Windows (zdaję sobie sprawę, że C++ Builder którego, wnioskuję po ikonce, używałeś, może nie wspierać innych systemów). Jeśli chcesz jakąś głębszą ocenę to warto by było udostępnić kod źródłowy.
komentarz 5 dni temu przez jpacanowski Szeryf (83,320 p.)
Przez chwilę myślałem, że autorem tego tematu jesteś ty, potem zjeżdżam niżej i widzę Twoją odpowiedź - i myślę sobie, WTF?! A ty co, nie pochwalisz się koledze co sam zrobiłeś? ;)
komentarz 4 dni temu przez ElektronPL Użytkownik (660 p.)
edycja 4 dni temu przez ElektronPL
No ok fakt to jest IDE a nie kompilator swoją drogą już skończyłem pełną wersje w zaraaz ją tu dodam :D

A co do tego IDE no to fakt prawie nic tu nie ma ale napisałem to w kolka godzin dlatego będę robił chociażby zapis/odczyt  i za kilka dni dodam tę resztę opcji :P
komentarz 4 dni temu przez event15 Szeryf (87,290 p.)
A do Brainfucka to nie ma przypadkiem wyłącznie mowy o interpreterze?
komentarz 3 dni temu przez Eryk Andrzejewski Szeryf (92,410 p.)

Spróbowałem uruchomić 99 bottles of beer i się nie udało wink

event15, rozwiniesz?

komentarz 3 dni temu przez event15 Szeryf (87,290 p.)
Eryk - a na czym polega różnica między kompilatorem a interpreterem? :)
komentarz 3 dni temu przez Eryk Andrzejewski Szeryf (92,410 p.)
Kompilator to (w uproszczeniu) program, który tłumaczy kod języka na kod maszynowy (chociaż zazwyczaj jest tłumaczony najpierw na język asemblera, a dopiero później na kod maszynowy). Istotne jest to, że w tym procesie tworzy się plik wykonywalny.

Interpreter nie generuje plików wykonywalnych, przy każdym uruchomieniu analizuje kod i wykonuje stosowne działania.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 68 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2016 w C i C++ przez C☺ndzi Stary wyjadacz (10,890 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 85 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2016 w C i C++ przez polewa Nowicjusz (230 p.)

36,094 zapytań

72,754 odpowiedzi

140,028 komentarzy

16,786 pasjonatów

Przeglądających: 190
Pasjonatów: 23 Gości: 167

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...