• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drukarka sieciowa (bez modulu wifi) po wifi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
845 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez ziben69 Nowicjusz (120 p.)
Witam,

mam delikatny problem z drukarką sieciową. Zakupiłem takowe urządzenie, połączenie urządzeń wygląda następująco:

drukarka sieciowa -> rj45 -> Router -> wifi -> laptop

Zainstalowałem sterowniki do drukary na laptopie, wyszukałem ją ręcznie po adresie IP. Niby wszystko elegancko, no ale nie drukuje. Kolejka drukowania się zapełnia i tyle... Ktoś może podpowiedzieć co z tym fantem zrobić?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2017 przez Rozmarynka Użytkownik (830 p.)
Prowizorycznie zapytam - włączyłeś drukarkę? Drugie, co mi się nasuwa na myśl, skoro kolejka zadań zapełnia się, to problem jest z odbiorem poleceń przez drukarkę. W tytule napisałeś, że drukarka nie ma modułu wi-fi, więc jak ma odbierać polecenia? Wiesz, specem nie jestem od drukarek, tak mi się wydaje na "chłopski rozum".
komentarz 15 lipca 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
router ma moduł fi-wi i po tym leci  a z routera kabelkiem do drukarki
komentarz 15 lipca 2017 przez Rozmarynka Użytkownik (830 p.)
Ooo, takie buty :) Dzięki za info :)
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
podczas instalacji drukarki - wybierz opcje : dodaj drukarkę lokalną  ( a nie sieciową )

a potem -  utwórz port tcp-ip

tak instalowałeś ?

jeśli tak to - może stery nieodpowiednie ?. ( warto też ustawić stały adres IP drukarki  )
komentarz 15 lipca 2017 przez ziben69 Nowicjusz (120 p.)
Jest jako lokalna i wstawiłem na sztywno adres IP który pojawił mi się w drukarce (po zainstalowaniu sterownika).

Jeśli chodzi o ustawienie stałego adresu IP w routerze, to samo przyszło mi właśnie na myśl, tylko czy to pomoże...

Jeśli chodzi o sterownik tej drukarki to jest prawidłowy, bo jak podłączę np drukarkę bezpośrednio do laptopa to elegancko drukarka działa.
komentarz 15 lipca 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
sprawdź czy pingi chodzą z laptopa na ten adres
komentarz 15 lipca 2017 przez niezalogowany

Jeśli chodzi o ustawienie stałego adresu IP w routerze, to samo przyszło mi właśnie na myśl, tylko czy to pomoże...

W tej sytuacji może i nie, ale na pewno prędzej, czy później drukarce zostanie przydzielony inny adres IP i w ogóle nie będziesz mógł się z nią połączyć. Tak więc przydziel drukarce statyczne IP w routerze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez ekhm Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 382 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...