• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostęp zdalny do bramy routera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,493 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

Witam, posiadam router TP LINK TL-WR1043ND. Posiadam adres IP publiczny i dlatego chciałem skorzystać z tego i ustawić sobie zdalny dostęp do bramy. Znalazłem w zakładce Security -> Remote Management , takową opcję. Ustawiłem port na 8080 i IP na 255.255.255.255 (obok pisze aby taki ustawić żeby wszyscy mieli dostęp):

Oczywiście zrestartowałem router tak jak pisało (wyskoczyło ostrzeżenie żeby był jakiś efekt to trzeba zresetować.

Otóż po wejściu korzystając z IP publicznego i użyciu portu: [adres]:8080, wyskoczyło pytanie o login i hasło tak jak ma to miejsce normalnie. Wpisałem i wyskoczyło:

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2017 przez niezalogowany
Nie polecam ci tego rozwiązania ULTRA naraża twoją sieć i to w dodatku na tak oczywistym porcie jak 8080

 

Jeśli chcesz dostępu do swojej sieci poza domem postaw u siebie serwer openVPN bezpieczniej i prościej
komentarz 15 lipca 2017 przez niezalogowany
No dobra, ale jak postawie ten serwer to jak go skonfigurować, aby przekierowywał na bramę?
komentarz 15 lipca 2017 przez niezalogowany
Przepraszam, za ten brak wiedzy, już wiem. Zainstalowałem ten OpenVPN przez polecenie:

sudo apt-get install openvpn

I teraz będzie wszystko działać?
komentarz 16 lipca 2017 przez niezalogowany

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 281 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2021 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 460 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...