• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Trudne początki, jak zacząć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
814 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez goldzik Nowicjusz (200 p.)

Witam! Mam 16 lat i już od dawna interesuję się programowaniem, jednak zawsze lenistwo było silniejsze ode mnie nie chciało mi się uczyć.sad
Dziś postanowiłem rozpocząć naukę programowania. Kilka dni zastanawiałem się, co chcę robić w przyszłości i doszedłem do wniosku, że chcę tworzyć aplikacje, gry na androida. Wygospodarowałem sobie czas no i tu właśnie stanąłem, bo nie wiem, od czego zacząć. Rozpocząć naukę od jakichś kursów z Android Studio czy najpierw poznać bardzo dobrze Javę i dopiero wtedy pójść dalej? Jeżeli już zdecyduję się na przykład uczyć javy, to możecie mi polecić jakiś dobry kurs jej, czy to książkę, czy to jakieś filmiki na yt. Z góry dziękuję za pomoc. smiley

komentarz 16 lipca 2017 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Najpierw zacznij od czytania regulaminu.
komentarz 16 lipca 2017 przez goldzik Nowicjusz (200 p.)
Który punkt masz na myśli?
komentarz 16 lipca 2017 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
2.2.A.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
co do javy to jestem szczesliwym posiadaczem ksiazki Cay S. Horstmann Gary Cornell - Java podstawy, polecam, wszystko masz wytlumaczone od zera
+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Najpierw poznać Javę i OOP, potem brać się za androida.

Tutorial Javy.

Solidnego tutoriala androida nie widziałem jeszcze, ja zacząłem od tego ze strefy kursów żeby pojąć ogólnie jak to wszystko działa a potem robiłem aplikację z pomocą internetu, dokumentacji itd

+1 głos
odpowiedź 16 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Najbardziej solidne źródło wiedzy o Androidzie do którego powinieneś się jak najszybciej przyzwyczaić i korzystać jak najczęściej:

https://developer.android.com/guide/index.html
–2 głosów
odpowiedź 16 lipca 2017 przez MMM4CI3J Użytkownik (500 p.)
Nie lepiej będzie zacząć od np. C++? Nam ( osobom w wieku nastu lat) wydaje sie że chcemy iść właśnie tą ścieżką. A może potem się nam odmieni i z programiowania aplikacji na Androida przejdziemy na np. back-end w tworzeniu stron internetowych, lub cos kompletnie innego jak obróbka zdjęć lub projektowanie sieci. Poza tym C++ to, nie tylko moim zdaniem taki fundament dla programowania. Znając jego mechanikę i logikę łatwiej będzie wejść w inne języki.
2
komentarz 16 lipca 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
A to jak ktoś chce grać w piłkę nożną, to najpierw mu polecisz bieg przez płotki, bo mu się potem przyda, jakby jednak chciał grać w siatkówkę?
komentarz 16 lipca 2017 przez MMM4CI3J Użytkownik (500 p.)
może polecę mu po prostu bieganie żeby wyrobić kondycję, przyda się ona w każdym sporcie. :)
2
komentarz 16 lipca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ale po co ma się uczyć C++, jeżeli go to nie ciągnie? Moim zdaniem, wmawianie, że proces nauki programowania musi rozpocząć się na C++, to nie jest dobra filozofia.
2
komentarz 16 lipca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
wydaje mi się, że to przypłynęło z któregoś filmiku M. Zelenta.
Już któryś raz spotykam się z tym na forum, że czegokolwiek byś się chciał nauczyć to zacznij najpierw od C++, a według mnie to zwyczajne marnowanie czasu.
1
komentarz 16 lipca 2017 przez Molester Bywalec (2,920 p.)

To jest wręcz bardzo szkodliwa metoda na rozpoczęcie, i nie wiem czy to ktoś zapoczątkował czy nie, ale C++ to jest przecież kombajn. Zanim się coś w nim zrobi czy się rozkręci to musi minąć sporo czasu. W nauce programowania chodzi też o satysfakcje że stworzyłem coś co działa i pomaga mi w codziennej pracy (tak ja mam, to ofc tylko mój punkt widzenia). To jest myślę najfajniejsze uczucie, znacznie lepsze niż przeczytanie stu książek, przerobieniu stu kursów. To wręcz kuriozalne że widziałem ludzi którzy chcieli zacząć programować w HTML! A wstrzymywali się bo myślą że C++ nauczy ich logiki myślenia programisty. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mnie wyprowadził z błędu ale czym de facto (oprócz składni, paru innych bardziej niskopoziomowych rzeczy) różni się petla for, instrukcje warunkowe i inne pochodne w C++ od np Pythona? Chodzi mi o sposób rozwiązania problemu. I tu się wykorzystuje iteracje, przerwania pętli itd. Te języki oczywiście ogromnie się od siebie różnią ale chodzi mi o że ktoś kto nauczy się robić pętle w C++, to jak pozna składnie Pythona to zrobi taką sama pętle rozwiązująca ten sam problem. Bo liczy się logika a nie język, jak ktoś chce zacząć to niech wybierze sobie projekt i zacznie się realizować w tym języku który mu to umożliwia i tyle. Bez żadnych dodatkowych "umilaczy" czasowych tylko od razu do konkretu.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,728 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2018 w Java przez blofeld Użytkownik (700 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,816 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2018 w Java przez asxz Nowicjusz (140 p.)
–5 głosów
1 odpowiedź 223 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2017 w C i C++ przez KacperKow Nowicjusz (180 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...