• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy włożenie potencjalnie złego mikrokontrolera do arduino jest bezpieczne?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
162 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2017 w C i C++ przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)
Może wydaje się to trochę głupie ale chce włożyć do arduino mikrokontroler, który może okazać się inny niż atmega328. Mam poprostu bardzo dużo takich mikrokontrolerów i chce sprawdzić ich sprawność, ale nie wiem czy to może zagrażać arduino bo na mikrokontrolerze mi tak nie zależy... :P

Jeżeli będzie potrzeba to dodam zdjęcie tego mikrokontrolera.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2017 przez niezalogowany
Jeśli rozkład pinów w mikrokontrolerze się zgadza z tym z atmegi 328 to niema problemu

Gorzej już z arduino IDE gdy zaznaczysz tam Arduino UNO będzie on oczekiwał atmegi 328

Jeśli pomiędzy tymi kontrolerami niema jakiejś większej różnicy to może tylko piny na płytce będą źle oznaczone

Ewentualnie program skompilowany pod atmege328 będzie się nie wykonywał

Trudno abyś uszkodził tym płytkę (jeśli piny są te same i nie wywołasz zwarcia) najwyżej stracisz boot loader i będziesz musiał go wgrać na nowo
komentarz 15 lipca 2017 przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)
No pytam się bo jest tyle samo pinów... ale nazwa jest inna. Ale ten boot loader stracę w mikrokontrolerze tak? Bo tera mi się pomieszało xD
komentarz 15 lipca 2017 przez niezalogowany
Teoretycznie nie powinieneś

W zależności od adresacji pamięci może on być nadpisany

 

To że jest tyle samo pinów to nic nie znaczy sprawdź w internecie ich rozkład i oznaczenia

Upewnij się aby np tam gdzie atmega328 ma VCC nowy mikrokontoler nie miał GND bo wtedy wywołasz zwarcie na płytce
komentarz 15 lipca 2017 przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)

Ok, kontroler nazywa się W24M257AK-15 ale mam prośbę, moglibyście mi podać piny tego mikrokontrolera odpowiadające pinom usbasp? Bo wyjścia z tego mikrokontrolera wyglądają tak:

 

Znalezione obrazy dla zapytania W24m257ak-15 co to

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 523 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 265 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2017 w C i C++ przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 375 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2020 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...