• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Biol-chem vs technikum informatyczne

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
588 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2017 w Offtop przez varano Nowicjusz (150 p.)
Dobry wieczór,

Przychodzę z dośc nietypowym pytaniem, mianowicie stoje przed wyborem szkoly ponadgimnazjalnej, mam do wyboru 2 warianty

Wyszlo, ze do wyboru mam:

-LO o profilu biologiczno-chemicznym

-technikum informatyczne

I tu nasuwa sie pytanie co wybrac, z jednej strony lubie informatyke, latwo przyswajam wiedze z tego przedmiotu, ale slyszalem ze technikum w moim miescie nie jest na najwyzszym poziomie nauczania. Czy może wybrać ten nieszczesny biol-chem, po ktorym informatyka raczej odpada. Chce was zapytać co bardziej polecacie liceum czy technikum, z jednej strony liceum przygotuje lepiej do matury a po technikum masz juz jakies podstawy do pojscia do pracy , na pewno jest ktoś wśrod nas kto skonczyl technikum informatyczne, jak wspomina te czasy, jak wyglada rynek pracy dla technikow. Ogolnie jakies porady.

Przepraszam na skladnie.

Z wyrazami szacunku

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2017 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
wybrane 14 lipca 2017 przez varano
 
Najlepsza
Ze swojego doświadczenia nigdy nikomu nie polecę liceum. Strata czasu. Sam skończyłem parę lat temu liceum na profilu humanistycznym. Jeżeli lubisz informatykę to atakuj technikum, jakie by nie było. Ze szkoły wynosisz to co sam chcesz, nie ważne jakie ma opinie. Chcesz się uczyć to się uczysz nie to nie. Po technikum masz przynajmniej styczność z jakimś sprzętem. W liceum uczysz się wszystkiego i niczego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie skończyć biol-chem i studiować informatykę. Sam jestem najlepszym przykładem. Tylko po co tracić czas na coś co cię nie interesuję. No chyba, ze widzisz swoją przyszłość w biotechnologii czy czymś podobnym.
komentarz 14 lipca 2017 przez varano Nowicjusz (150 p.)
Dziekuje za odpowiedz, u mnie wynikla taka sytuacja, ze miala byc klasa o profilu mat-geo-inf ale okazalo sie ze jest za malo chetnych i nie bedzie, niestety zostal tylko biol-chem w liceum.
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Po technikum informatycznym masz takie same szanse na pracę jak po liceum, papierek nic nie zmienia, ale technikum może cię zainteresować tematem przez co bardziej się zagłębisz w jakąś dziedzinę na własną rękę, a dzięki umiejętnościom już łatwiej znajdziesz prace.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 827 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 243 wizyt
–8 głosów
10 odpowiedzi 1,220 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...