• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy istnieje funkcja password_hash() [PHP] w C++?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
228 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2017 w C i C++ przez niezalogowany
Czy istnieje funkcja szyfrująca tekst password_hash() która jest w PHP w języku C++? Szukałem ale nie mogę nigdzie znaleść.
komentarz 14 lipca 2017 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Od tego są biblioteki np Crypto++
komentarz 14 lipca 2017 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Z tego co wiem C++ bezpośrednio nie korzysta. Są biblioteki, które umożliwiają korzystanie z szyfrowania. Np. Wincrypt.h, Crypto++. Istnieją również framework'i ,które mają już zaimplementowane tego typu funkcje. Wystarczy poszukać.Ja używam Qt i to znalazłem(długo nie szukając):

http://doc.qt.io/qt-5/qcryptographichash.html

https://wiki.qt.io/Simple_encryption_with_SimpleCrypt
komentarz 14 lipca 2017 przez niezalogowany
Ja też bardzo chciałem używać Qt ale mi nie działa, nie wiem co źle robie. Skoro używa Pan Qt to wykorzystam sytuację, czy może Pan powiedzieć co Pan konkretnie zrobił żeby Qt działało?
komentarz 14 lipca 2017 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Przejdźmy do mniej formalnego stylu. Żaden per Pan tylko na per ty.

Ściągasz wersje open source :

https://info.qt.io/download-qt-for-application-development

Instalujesz, wybierasz wszystkie podstawowe opcje. Później z QtCreator wchodzisz do zakładki projekty lub sam go tworzysz. Klikasz na zielony trójkąt i powinno się skompilować. Jeśli wyrzuci Ci jakiś błąd to mi go podaj łatwiej w razie czegoś rozwiązać problem.
komentarz 14 lipca 2017 przez DragMZ Użytkownik (630 p.)
Moje 5gr - password_hash w PHP, to nie jest funkcja szyfrująca, a funkcja skrótu.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,022 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2018 w PHP przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,673 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2016 w PHP przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...