• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozjechane menu w szablonie virtue wordpress

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
402 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2017 w HTML i CSS przez pasjatradingu Nowicjusz (170 p.)
edycja 13 lipca 2017 przez pasjatradingu

Witam,

Posiadam problem z menu. Jak widać na poniższym obrazku, mimo sporej ilości miejsca menu dzieli się na dwa poziomy po 6 elementach. To szablon virtue. Nie za bardzo wiem jak to naprawić. Czy służy do tego jakaś komenda w custom css? Niczego nie udało mi się znaleźć na necie. Wyłączyłem na czas naprawy tego błędu tryb konserwacji na stronie, której domena to: http://pasjatradingu.pl/

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
wybrane 14 lipca 2017 przez pasjatradingu
 
Najlepsza
#nav-second ul.sf-menu > li {
    width: 16.5%;
}

Wygląda na to, że zrobiono to menu tylko pod 6 opcji, zmień na 12.5% (100%/8)

komentarz 13 lipca 2017 przez pasjatradingu Nowicjusz (170 p.)

Dodałem to w custom css i nie pomogło. testowałem wiele opcji, które znalazłem w internecie i mi nie pomogło. Właśnie tak wygląda te menu. Inne menu w nagłówku lub topbarze nie ma takiego problemu. Znalazłem w opcji taki suwak: 

To może mi narzuca te 6 elementów. Niestety suwaka nie mogę przesunąć w prawo i dodać np 8 czy 12 "ikon". Nie mam pojęcia gdzie ręcznie mogę zmienić takie ewentualne ograniczenie.

komentarz 13 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Hm, jeżeli theme narzuca max 6 i nie można więcej to użyłbym important(w ostateczności)
komentarz 14 lipca 2017 przez pasjatradingu Nowicjusz (170 p.)

Czy to ma wyglądać w taki sposób? 

#nav-second ul.sf-menu > li {
    width: 16.5%; !important;	
}

Nie za bardzo znam się na tej funkcji. Pewnie coś zrobiłem zbyt prymitywnie, bo nie zadziałało.

komentarz 14 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
12.5% powinno być - wyżej napisałem. Usuń ten pierwszy średnik.
komentarz 14 lipca 2017 przez pasjatradingu Nowicjusz (170 p.)
Działa! Dzięki wielkie;) Na ten moment nic z tym już nie zrobię. Pozdrawiam! Czy mogę tu dać chociaż jakąś pochwałę?
1
komentarz 14 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Pochwałę? :D Ja bym siebie nie pochwalił za "!important" - aczkolwiek nie widzę innego rozwiązania.
1
komentarz 14 lipca 2017 przez pasjatradingu Nowicjusz (170 p.)

Efekt jest i to się liczy ;) Jeszcze powalczę z równością odległości między wyrazami:

Albo dodam obramowanie, bo pewnie przyciski są tej samej długości.

Dzięki za pomoc. Może w przyszłości uda się lepiej rozwiązać ten problem ;)

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
custom css to plik z regułami CSS, które są podpinane na samym końcu, czyli przesłonią wszystkie wcześniejsze (jeśli oczywiście nie namieszasz za bardzo w css szablonu).

Jeśli chcesz to zrobić na szybko to możesz inspektorem DOM (np. w Chrome klawisz F12) wyszukać jakie elementy mają klasy i odpowiednio je "przestylować" w custom CSS.

To tak najszybciej, ale rób to z rozwagą, bo łatwo zrobić spory bałagan w kodzie :)
komentarz 13 lipca 2017 przez pasjatradingu Nowicjusz (170 p.)
Właśnie cały czas z tym walczę i nie mogę sobie z tym poradzić. Jestem zielony, ale nawet z pomocą Google nie rusza to do przodu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 91 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2020 w HTML i CSS przez Avalansz Użytkownik (580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 825 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2015 w HTML i CSS przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2022 w PHP przez saszaw90 Początkujący (430 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...