• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie studiować informatykę bez żadnego doświadczenia?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,132 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kat Nowicjusz (120 p.)
Wiem doskonale, że podobnych wątków jest masa, aczkolwiek moja sytuacja wydaje się być na tyle nietypowa, że nie znalazłam odpowiedzi na żadne z moich pytań. Na wstępie:
1. Interesują mnie szkoły na śląsku i ew. w Lublinie.
2. Nie posiadam żadnej wiedzy w zakresie informatyki
3. Informatyka to coś co zawsze mnie ciekawiło, jednak nie na tyle bym samodzielnie zdobywała wiedzę (wyjątkiem jest zabawa w gimpie przy pomocy YT)
4. Poszukuję szkoły, która mnie nauczy wszystkiego od podstaw, a zarazem na tym nie poprzestanie. Chcę się uczyć, ale obawiam się czy poradziłabym sobie na zaocznych studiach np na PŚ.
Zatem moje pytania wyglądają następująco:
- Jaka szkoła Wyższa na Śląsku bądź w Lublinie UCZY informatyki, a nie tylko wydaje papier?
- Czy nie mając żadnej wiedzy z inf. poradziłabym sobie w takich szkołach jak: Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny?
Proszę darować sobie odpowiedzi typu "informatyka to tylko na politechnice". Nie zamierzam podbijać świata, orłem nie jestem, wybitnie uzdolniona również. Zastanawiam się nawet nad szkołami policealnymi, proszę sobie wyobrazić poziom na jakim jestem i o próbę realnego ocenienia mojej sytuacji. :)
komentarz 13 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Zrób kursy szefa na YT i zobacz czy to dla Ciebie.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
edycja 13 lipca 2017 przez Jedras

Poszukuję szkoły, która mnie nauczy wszystkiego od podstaw, a zarazem na tym nie poprzestanie

To chyba nie na informatyce i na pewno nie w Polsce.

Chcę się uczyć, ale obawiam się czy poradziłabym sobie na zaocznych studiach

To w takim razie na dziennych tym bardziej, chyba, że masz na myśli sytuację finansową lub coś innego to zwracam honor :)

Było klepane już tyle razy na ten temat, że z informatyką nie jest tak jak np. z prawem czy medycyną. W tej działce na dobrą sprawę nie potrzeba szkół, studiów ani kursów. Nie neguję takich możliwości w 100%, bo rzeczywiście NIEKIEDY mogą one dać więcej niż zamknięcie się w czterech ścianach. Ostatecznie i tak liczy się głównie samodzielne zgłębianie wiedzy.

Informatyka to coś co zawsze mnie ciekawiło, jednak nie na tyle bym samodzielnie zdobywała wiedzę

W takim razie coś tu bardzo nie gra i jeśli rzeczywiście gdzieś się załapiesz na te studia i poprzestaniesz TYLKO na wiedzy z nich to może być krucho.

Czy nie mając żadnej wiedzy z inf. poradziłabym sobie w takich szkołach jak: Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny?

Owszem, jeśli pracowałabyś sumiennie to nie widzę problemu. Kwestia dostania się, bo jednak na PŚ chyba nie biorą każdego.

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Można powiedzeić że każda albo żadna nie nauczy cie informatyki.Informatyka to taka dziedzina której musisz nauczyć się sam ponieważ jest zbyt ogromna aby ją całkpwocie pojąć.Szkoła z kazdej dziedziny nada ci podstawy.Musisz się rozwijać więc szczególnie nie ma znaczenia gdzie idzisz.Z opinii innych osób politechnika śląska jest okej.

P.s skoro mówisz że informatyka nie interesuje cie na tyle by uczyć sie jej samomu to musisz wszystko dobrze przemyśleć
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Na studiach nie nauczysz się programować. Zajęcia z modułów masz 30h w semestrze ( :D ). A materiał w te 30h, jeżeli człowiek się uprze może w tydzień przerobić. Ponoć Politechnika w Gliwicach i AGH mają/miały dobrą opinię.  Nie zmienia to faktu że uczyć trzeba się samemu. Na studiach bardzo często zaczynasz od podstaw, ale na podstawach też kończysz.

 

Na studiach informatycznych masz większość przedmiotów na których się nie programuje (fizyka, matematyka, algebra, etc.). Na początku mogą się wydawać bardzo bezużyteczne, ale jak spojrzałem na to z innej strony to nawet mogą się kiedyś przydać.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 3 września 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Volter11 Początkujący (270 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 1,455 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,083 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...