• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie widzi plików z płyty

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,267 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
edycja 12 lipca 2017 przez Zaglowiec
Witam, przychodzę z kolejnym problemem

Niecałe dwa lata temu nagrałem na płytę DVD zdjęcia, teraz chciałem je wgrać na dysk, ale pojawił się problem. Komputer widzi płytę, pokazuje ile pozostało miejsca na niej (2,35 gb z 4,38 gb), czyli dokładnie ile było po przebraniu zdjęć na nią, ale gdy wchodzę w płytę, to nic na niej nie ma. Foldery na pewno były i się przegrały, bo po wgraniu zdjęć włożyłem płytę jeszcze raz by to sprawdzić.
Płyta jest nieuszkodzona, nie ma w niej ukrytych folderów oraz próbowałem przegrać zdjęcia na trzech różnych komputerach (napędy sprawne, bo inne płyty działają bez zarzutu)

Ma ktoś jakieś pomysły? Da się uratować te zdjęcia?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Spróbuj użyć może jakiegoś programu, np. IsoBuster

https://www.isobuster.com/
komentarz 14 lipca 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Ok, sprawdzę ten program, mam nadzieję, że pomoże. A jak nie to będę dalej szukał innych sposobów
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Dziwna sytuacja, bo niby żywotność DVD to 4 lata
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2017 przez DazenD Początkujący (260 p.)
Czy inne komputery widzą pliki?

albo

Czy pływa była narażona na działanie silnego pola elektromagnetycznego. Mogła leżeć np w pobliżu magnesu który uszkodził płytę w taki sposób, że pliki stały się nie możliwe do odczytania.
komentarz 13 lipca 2017 przez niezalogowany
Przecież bity na płytach są wypalane podczas nagrywania, magnes nie ma tutaj nic do rzeczy.
komentarz 14 lipca 2017 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)

Czy inne komputery widzą pliki? 

Pisałem, że sprawdzałem na 3 różnych komputerach, więc jakby widziały to bum nie zawracał nikomu głowy

Czy pływa była narażona na działanie silnego pola elektromagnetycznego.

 Kolega widzę, że już odpowiedział, że nie ma to nic do rzeczy, ale jeśli cię to uspokoi, to nie. Wszystkie płyty leżą w tym samym miejscu i na nic nie są narażone i jak napisałem w pytaniu nie są uszkodzone (a właściwie płyta, o której mowa nie uszkodzona mechanicznie)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez Niepokonana7999 Bywalec (2,250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Krupenz Początkujący (360 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...