• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

AGH wydział IMiIP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,982 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)
zmienione kategorie 24 lipca 2019 przez Patrycjerz
Witam

Chciałbym poznać opinie na temat studiowania informatyki na wydziale Inżynieri Metali i Informatyki Przemysłowej bo chodzą podobno pogłośki że jest dość miernym wydziałem

P.S. Wiem że najważniejsza jest włana praca

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
ale co byś chciał wiedzieć Studia informatyczne - > to nie programowanie :D ... tam wgl. nie uczą czegoś takiego, takie studia to sama matma, algorytmika... nie wiem czego się spodziewasz.

Ja skończyłem AGH, i po 3 latach mam dość po za papierkiem ... generalnie tylko ludzie się liczyli, przedmioty związane np z programowaniem w ciagu trzech lat ... to miały tyle wspólnego ... że głowa mała bo praktycznie nic.

I więcej ogarnąłem przez 1 miesiąc sam.
komentarz 11 lipca 2017 przez Bish0p Obywatel (1,940 p.)

Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o informatyke i moim celem jest wyjście z tej uczelni z wiedzą pozwalającą mi znaleźć fajną pracę w zawodziewink

komentarz 12 lipca 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
informatyka? Jako kogoś do uczenia innych, względnie główkującego to okej. Ale programisty nie. Ani developera
komentarz 12 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
na tym wydziale jest kierunek inzynieria obliczeniowa(tez informatyka),podobno o wiele lepszy niz informatyka stosowana
komentarz 12 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

moim celem jest wyjście z tej uczelni z wiedzą pozwalającą mi znaleźć fajną pracę w zawodzie

W takim razie studia to błędny wybór.

komentarz 12 lipca 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
ludzie zastanówcie się co piszecie.Może to i prawda,że studia niewiele uczą,ale to raczej też kwestia danej osoby.Jeśli ktoś idzie na studia tylko po papierek to rzeczywiście to nie ma sensu,ale jeśli mu zależy na zdobyciu odpowiedniej wiedzy,bierze czynny udzial w dzialalnosci kól naukowy,odbywa różne szkolenia to na pewno zaraz po studiach znajdzie dobrą pracę.
0 głosów
odpowiedź 24 lipca 2019 przez pavlo32 Nowicjusz (140 p.)

Wypowiem się o informatyce na WIMiIP :) 
Trzeba mieć na uwadze, że program kształcenia na tym kierunku obejmuje przede wszystkim zastosowania informatyki w przemyśle metalurgicznym i inżynierii materiałowej (w znikomym stopniu w innych dyscyplinach techniki), więc nazwa "Informatyka stosowana" (która była przez wiele lat) czy "Informatyka techniczna" (od tego roku) moim zdaniem nie uwzględniała specyfiki kierunku- jest zbyt szeroka i myląca dla kandydatów. Nie wiem, jak teraz, ale w 2016 roku wydział przedstawił w w raporcie samooceny dla PKA ok. 500 projektów i zleceń realizowanych na rzecz przemysłu w ostatnich latach i żadna pozycja nie dotyczyła informatyki. Trochę słabo. Dodatkowo do czego przyczepiła się PKA było, że na wydziale wtedy tylko 11,8% nauczycieli posiadało stopień naukowy w dziedzinie informatyki (a ok. 75% stanowili w sumie nauczyciele ze stopniem naukowym w dziedzinie inżynierii materiałowej i metalurgii), co oznacza, że w wielu przypadkach przedmioty o charakterze informatycznym prowadzili nauczyciele, mający wykształcenie w innej dziedzinie naukowej, ale posiadający pewien dorobek publikacyjny związany z zastosowaniem metod i środków informatyki, ale właśnie w dyscyplinach metalurgii, inżynierii materiałowej i mechaniki. Oczywiście należy wspomnieć, że wydział jest naprawdę świetny i ma swoją renomę, aczkolwiek ja zrezygnowałem. Niemniej jednak znam świetnych specjalistów po tym wydziale, więc jak widać, nie ma reguły. Mimo wielu zastrzeżeń, mam też świadomość, że na innych wydziałach nie jest lepiej. Ale to już sam musisz sobie odpowiedzieć co Cię interesuje. Pozdrawiam! :)

Link do raportu PKA:  http://www.pka.edu.pl/raporty/2017/01/30/AGH_informatyka_stosowana_raport.pdf

komentarz 6 września 2019 przez Hepsko Początkujący (260 p.)
Ja w tym roku zaczynam tam studia, plan się lekko zmienił względem stosowanej. Poszedłem tam, bo specjalizacja sztucznej inteligencji wydaje sie spoko, może jakoś przetrwam te metale ;-;. Miałem do wyboru to, albo PK. No jeszcze Śląsk był, ale wolałem Krk xD. Oby nie było tak źle xd
komentarz 20 października 2021 przez Piotr W000 Nowicjusz (100 p.)
I jak jest ? Proszę odpowiedz

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 235 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 148 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,250 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...