• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Kali Linux 2

Object Storage Arubacloud
0 głosów
328 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, mam problem z zainstalowaniem Kali Linux 2. Obraz wypaliłem na pendrive'a. Obraz wypaliłem za pomocą  YUMI-2.0.1.6

Męczę się z tym już od 2dni. Problem dotyczy błędu Can't mount and detect CD-ROM drives.

Próbowałem tej metody i innych podobnych. Próbowałem nawet nagrać na płytę DVD+R jednak nie mogę jej nawet odpalić.

Czy macie jakiś pomysł na zainstalowanie linuxa?

komentarz 10 lipca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Wszyscy łapią się za Kaliego i stają na instalacji, a domyślam się że chcecie w nim hackować i wgl.

Ludzie zacznijcie od Debiana, Ubuntu, Minta. Żaden wstyd. Na tych distro można mieć wszystko to samo co na Kalim. Zainstaluj jedno narzędzie. Ogarnij je na 50%. Zainstaluj drugie. Taka nauka ma sens.
komentarz 10 lipca 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Ok dzięki, którego Linuxa polecasz na początek? Moja znajomość linuxa jest 0.
1
komentarz 10 lipca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Zacznij od Minta albo  Ubuntu. Zapoznaj się ze środowiskiem graficznym i aptem. Spróbuj korzystając z Googlea instalować i korzystać z innych środowisk graficznych. Ogarnij terminal i podstawy basha.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2017 przez niezalogowany

Ale nie przepisujesz na pałę tego polecenia:

mount -t vfat /dev/sdb1 /cdrom

...tylko sprawdzasz, czy montujesz właściwe urządzenie?

Użyj ls w /cdrom i sprawdź, czy po zamontowaniu coś się tam w ogóle znajduje.

komentarz 10 lipca 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Coś takiego się pojawiło. 

Co mam dalej robić? 

komentarz 10 lipca 2017 przez niezalogowany

Miałeś wylistować pliki w /cdrom, nie w głównym katalogu.

ls /cdrom
komentarz 10 lipca 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Kiedy wpisuje 

ls /cdrom

nic się nie pojawia

komentarz 10 lipca 2017 przez niezalogowany
Jeśli katalog jest pusty, to montujesz złe urządzenie.

Użyj lsblk, chociaż nie jestem pewien, czy ta komenda jest dostępna podczas instalacji. Najwyżej wylistuj sobie /media/dev i montuj wszystkie urządzenia po kolei i sprawdzaj ich zawartość. (-:

btw. Zna ktoś mniej "inwazyjną" metodę niż ta powyżej?
komentarz 18 listopada 2018 przez sevensnake7 Nowicjusz (100 p.)

@tls01, A jeśli to nie zadziała to wiesz może co zrobić?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 237 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,257 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...