• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór telefonu - lista.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
389 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2017 w Urządzenia mobilne przez thekibi27 Bywalec (2,110 p.)

Witam!

Chciałbym się Was poradzić w sprawie zakupu telefonu. Znalazłem na allegro atrakcyjne cenowo telefonu i abstrahując od wiarygodności aukcji chciałbym poznać wasze opinie - który z tych telefonów jest najlepszy/najbardziej opłacalny, a także, jeśli ktoś z Was posiada któryś z nich, o opinie konkretnego telefonu. Poniżej link to listy aukcji:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=45389441&order=m&id=4&price_from=230

 

Z góry dzięki za każdą opinię/radę

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 lipca 2017 przez dyyyyzma Początkujący (260 p.)
Osobiście odradzam wszystkie xperie, pewnie są ludzie, mający inne zdanie, ale to tylko moja subiektywna ocena.

Sam zamieniłem Xperie  na SGS4. Sony przy zajętych 75% przestrzeni dyskowej ciągle wyświetla komunikat o tym, że kończy się miejsce (strasznie iryrujące).

Wg. mnie dobrym wyborem byłby LG G4 lub Galaxy S5

Na temat HTC niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałem z tymi telefonami do czynienia zbyt dużo.
komentarz 10 lipca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Xperie są "inne", nie idą za bardzo za trendami, ale według mnie są dobrymi telefonami (te nowe). Przykładem jest Xperia XZ premium, znajomy ma i telefon zacny, mimo, że drogi :)
komentarz 11 lipca 2017 przez dyyyyzma Początkujący (260 p.)
nie mówię, że nie. Mnie zraziła Z2, T3 i M4 aqua, ale wiadmo, że to się zmienia :)
komentarz 28 sierpnia 2017 przez Adille Początkujący (300 p.)
Po Twoim komentarzu już wiedziałem że piszesz o innych modelach niż te wymienione przez autora, T3 i M4 to jak byś porównał Opla Corse do Audi. Jednak 4GB pamieci vs 32GB robi różnice :)

 

Akurat co do porównania to ta Z3/Z3 compact to najsensowniejsza opcja
+1 głos
odpowiedź 10 lipca 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Nie kupuj od tego użytkownika. Nie ma fizycznie tych telefonów tylko zamawia z chin i dolicza swoją prowizję. To samo możesz zrobić samemu.

Na 90% do ceny każdego telefonu musisz doliczyć 23% VAT na kontroli celnej. Dodatkowo zajmie do ok 10 dni. Nie wiem czy uśmiecha Ci się dostać telefon za 1.5 miesiąca.

Gwarancja na rok to za mało. Tyle nie przetrwa tylko smartphone z wadą fabryczną, ponadto gwarancja realizowana w Chinach, więc przesyłka będzie kosztować ok. 50 zł.
komentarz 10 lipca 2017 przez thekibi27 Bywalec (2,110 p.)
Co do pierwszego zarzutu to nawet z "jego prowizją" jest taniej niż gdziekolwiek indziej, a wcale bym nie powiedział (ani napisał), że jestem w stanie sprowadzić telefon z Chin.

Z drugą sprawą to słyszałem, że kontroli na UC jest raczej 10 a nie 90% wszystkich przesyłek.

Kolejna sprawa, trochę niezrozumiale przez Ciebie opisana (10 dni to 1.5 miesiąca?) - czas nie jest dla mnie sprawą najważniejszą. W komentarzach dodatkowo można znaleźć opinię jeszcze z tego miesiąca, że przesyłka doszła w 9 dni - pytanie na ile jest wiarygodna.

Co do ostatniego - jest to faktyczny minus, ale mam nadzieję, że z żadnej gwarancji korzystać nie będę musiał, ewentualnie skorzystam ze zwykłego serwisu.
komentarz 10 lipca 2017 przez Sinoviesta Nowicjusz (230 p.)
Kiedyś roczną gwarancją objete byly odnowione telefony. Nie wiem jak jest w tym wypadku, ale zapytac nie zaszkodzi.
1
komentarz 10 lipca 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)

1. Nie? Aliexpress Wychodzi 415zł , czyli taniej 54 zł. Wziąłem pierwszy lepszy, więc przy reszcie będzie to samo.

2. 10% wszystkich przesyłek i pewnie ok. 90% elektroniki. Celnicy wyłapują małe i ciężkie przesyłki. Jeżeli sprowadzamy elektronikę to niestety możemy być w 90% pewni, że VAT zapłacimy.

3. Przesyłka zwykle trwa 3 tygodnie, czasami 4, bardzo rzadko mniej. Jeżeli utknie na odprawie celnej to musisz doliczyć ok 10-14 dni.

Z Chin opłaca zamawiać się elektronikę tylko bez opłat celnych(magazyny w UE) lub kurier po opłatach. Na allegro jak dopiszesz vat możesz znaleźć aukcje osób, które sprowadzają taniej z chin, a zarazem masz pełną gwarancję i pewność. 

0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2017 przez Damianek1.618 Nowicjusz (200 p.)
Wybrałbym samsunga galaxy s5

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 9,578 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2019 w Urządzenia mobilne przez Mateo13 Bywalec (2,360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 5,166 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w Urządzenia mobilne przez Esterto Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 249 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...