• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy kopanie bitcoinów będzie opłacalne na dłuższą metę?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,147 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Norbert Świder Początkujący (330 p.)
Czy warto kopać bitcoiny? Czy na dłuższą metę będzie to opłacalne (chodzi mi o nawet kilka lat kopania)?
Na razie kupiłem 5BitCoinów i mam zamiar nadal to robić, bo uważam, że za 5 lat mogą być nawet kilkunastokrotnie droższe :D
komentarz 8 lipca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Czy mi się wydaje, czy mylisz kopanie Bitcoinów z kupowaniem Bitcoinów?

1
komentarz 9 lipca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
edycja 9 lipca 2017 przez adrian17
Jakoś nie wierzę, żeby osoba na takim poziomie doinformowania kupiła albo wykopała 5BTC (~50000 PLN)...
komentarz 9 lipca 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Może chodziło mu o to, że kupił bitcoiny o wartości 5zł

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)

Jeżeli Twój komputer wygląda tak:


I masz swoją elektrownię, to oczywiście, się opłaca. Stopień trudności wydobycia cały czas idzie w górę. Więc jak dziś na swojej karcie, po odjęciu kosztu prądu, zarobisz np. 50$ przez miesiąc, to nie znaczy, że za rok też tyle zarobisz.
To jest inwestycja podwyższonego ryzyka, więc równie dobrze możesz kupić pakiet GHS w kilku kopalniach i modlić się, żeby nie zobaczyć po jakimś czasie 404, ale uważam, że cena będzie rosła, puki istnieje czarny rynek, bo tam są największe obroty.

0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
To zalezy czym kopiesz i ile placisz za prad, wrozek tu nie ma podaj dane to sie policzy. Oczywiscie biorac pod uwage jedna wielka niewiadoma - cena BTC :)

Ale zaryzykuje stwierdzenie, ze tak. BTC daje ludziom wolnosc, nei musza sie prosic aby wykonac 'przelew'. Przelew idzei od razu a nie ze bank czeka z tydzien, nie ma brudnej forsy, konfiskat, uszczelniania granic itp.

BTW pamietaj aby nie kupowac na gorce :)
komentarz 9 lipca 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Czy tak ciężko jest pisać polskie znaki?
komentarz 10 lipca 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
BARDZO ciezko, jak Cie tak razi to nie czytaj.
2
komentarz 10 lipca 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Punkt II 1. G regulaminu
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Kopanie BitCoinów  było opłacalne 2 miesiące temu.Sprawa z BitCoinami wygląda tak że ich ilość jest ograniczona czym będzie ich mniej tym ich wartość również spada.Ich wartość spada też jak jest dawana duża ilość mocy obliczeniowej tak jak jest właśnie teraz zobaczyli że wartość bitcoina wzrosła drastycznie to wszyscy się rzucili a zaraz ich wartość znowu spadnie jak kiedyś.Dodam też że karty graficzne poszły w górę więc nie wiem czy warto pakować się w ten interes w tym momencie.
1
komentarz 9 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Na jakiej podstawie twierdzisz, że im będzie ich mniej (jak rozumiem do wykopania), tym cena będzie szła bardziej w dół, jeśli mogę wiedzieć?
komentarz 9 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Wystarczy przeanalizować wykres który przedstawia wartość bitcoina od pierwszego jaki został wykopany.Też wiele ludzi tak mówi ja jakiś spec od tego nie jestem ale wypowiadam sie na tyle ile wiem od osób w tym temacie obeznanych.Pozdrawiam :)
komentarz 9 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
No mam ten wykres przed oczami, i widzę, że z wahaniami, cena idzie cały czas do góry, w dłuższej perspektywie, więc nie specjalnie rozumiem co masz na myśli.
komentarz 9 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
od styczna 2016 roku Bitcoin był wart w okolicach 300zł od tego roko poszło to w góre najwyraźniej jak pewnie widać.Zapewniam cie że to teraz tylko taka bańka mydlana,zaraz wszytko spadnie w dół.Ale tak jak mówiłem botcoin poszedł w górę to i karty graficzne też wiec jak ktoś ma zamiar kopać za pomocą karty którą ma w swoim komputerze np chociaż by gtx 960 to sie nie opłaca bo więcej zapłacisz za prąd niż to warte.No chyba że ktoś ma przydomową elektrownie i troche kart na pokładzie w które zaopatrzył się wcześniej.to niech kopie póki ich wartoś jest wysoka
1
komentarz 9 lipca 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)

"Im ich będzie mniej, tym mniej będą warte" - To chyba trochę przeczy naturze rynku.

komentarz 9 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Zapewniasz mnie, choć jak powiedziałeś, nie jesteś specem, więc skąd wysuwasz takie wnioski? Wiesz, że w Indiach, chcą zalegalizować BTC jako walutę? Przybędzie miliard potencjalnych klientów. Więc cena powinna iść w tym momencie w dół czy w górę?
komentarz 9 lipca 2017 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Nie mam zamiaru ładować się w kłótni na temat bitcoinów.Ja sie tylko wypowiedziałem na tyle ile wiem.Wiec teraz poczekajmy i zobaczmy
1
komentarz 9 lipca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Kopanie BitCoinów  było opłacalne 2 miesiące temu

Powszechny consensus już parę lat temu był, że jest to kompletnie nieopłacalne, chyba że masz dedykowane ASICi i mieszkasz w kraju ze śmiesznie tanią elektrycznością.

AFAIK ludzie obecnie się rzucają głównie na kopanie ETH, nie BTC.

–3 głosów
odpowiedź 9 lipca 2017 przez dervil Gaduła (3,030 p.)
To jest forum programistyczne, ale raczej nie będzie

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Julian1137 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Janosik Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 2,345 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...