• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konsola PlayStation 4

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
281 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Neyweer Nowicjusz (200 p.)
Z góry przepraszam ale nie wiedziałem do jakiej kategorii dać to pytanie.

 

Chciałem kupić sb PlayStation 4 ale nwm czy warto ponieważ nie będę miał podłączonej do Internetu, to bardzo będzie przeszkadzać?  A drugie pytanie dotyczy wielkości pamięci: czy 500gb mi starczy a jak nie to dlaczego tak uważacie?
komentarz 8 lipca 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
2
komentarz 13 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

ale nwm czy warto

Czy możesz pisać normalnie? Wchodzę tu na forum jak się chcę odstresować i wolałbym nie widzieć takich rzeczy... ;) To jedyne miejsce gdzie mam kontakt z prawdziwym językiem polskim...

1
komentarz 13 lipca 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

jpacanowski Popieram

Chciałem kupić sb PlayStation 4

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2017 przez Gallheari Nowicjusz (160 p.)
Jeśli chodzi o kwestię połączenia konsoli do internetu to troszkę słabo. W mojej ocenie tracisz bardzo dużo funkcjonalności konsoli.

-Brak zaktualizowanego softu

-Brak możliwości skorzystania z Shared Play

-Brak dostępu do aplikacji internetowych (YT, Twitch, Netflix itp.)

-Niektóre gry pomimo tego, że są wydane na krążku, mogą wymagać stałego połączenia z internetem, same gry często posiadają wiele aktualizacji, które znacznie je usprawniają.

-Rozgrywka sieciowa

-Brak możliwości gry zdalnej. Działa to tak, że konsola jest włączona np. w sypialni gdzie śpi twoja luba, ty tymczasem siedzisz z laptopem w innym pomieszczeniu i konsola "przesyła" grę na komputer.

-Znajdzie się jeszcze wiele rzeczy

Dla mnie konsola tej generacji bez stałego łącza jest mało funkcjonalna i znacznie przy tym traci.

Kwestia pojemności, jeśli:

Nie będzie cię irytowało to, że możesz zainstalować na swoją konsolę ~7-10 gier. Kolejne będziesz musiał zainstalować kosztem usunięcia jakiejś wcześniej zainstalowanej gry, to okej, kupuj śmiało.

Odpowiadają na pytanie zapisów samych gier.

Zapisują się one lokalnie na dysku twardym konsoli. W zakładce bodajże biblioteka, możesz nimi dowolnie zarządzać. Usunąć, skopiować na pendive-a, a przy wykupieniu usługi Playstation Plus (~160zł rocznie), będziesz miał możliwość zapisać je również w chmurze sony. Jeśli usuwasz jakąś grę, jej zapisy pozostają. Niekiedy gra podczas deinstalacji sama zapyta się czy ma zostawić zapisy na konsoli czy też je usunąć.

Resumując. Ja osobiście nie kupiłbym PS4 jeśli nie miałbym możliwości podłączenia jej do sieci. Dysk 500GB jest natomiast akceptowalny. Jeśli można zapytać, z jakiego powodu nie będzie ta konsola miała podłączenia do sieci?
1
komentarz 13 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 13 lipca 2017 przez jpacanowski

-Brak zaktualizowanego softu

-Brak możliwości skorzystania z Shared Play

-Brak dostępu do aplikacji internetowych (YT, Twitch, Netflix itp.)

Serio? A ja myślałem, że konsola jest głównie po to żeby na niej grać... A ta reszta, to tylko dodatek...

komentarz 21 lipca 2017 przez Neyweer Nowicjusz (200 p.)
Konsole będę mieć w innym domu gdzie nie mamma połączenia internetowego ani przez kabel ani wi-fi
komentarz 21 lipca 2017 przez Neyweer Nowicjusz (200 p.)
A jakie są metody/sposoby płatności na PlayStation Plus? I czy jest możliwość zapłacenia za cały rok?
komentarz 24 lipca 2017 przez Gallheari Nowicjusz (160 p.)
Metoda to zapłata np. kartą. Plusa można kupować na miesiąc, 3-miesiące, jak i na rok.

Można również kupić "Doładowanie" wirtualnego portfela np. w żabce czy jakimś supermarkecie i środki za pomocą kodu doładować swoje konto.
komentarz 24 lipca 2017 przez Gallheari Nowicjusz (160 p.)

-Brak zaktualizowanego softu 

-Brak możliwości skorzystania z Shared Play 

-Brak dostępu do aplikacji internetowych (YT, Twitch, Netflix itp.)

 

Serio? A ja myślałem, że konsola jest głównie po to żeby na niej grać... A ta reszta, to tylko dodatek...

 

Autor pytał, co może stracić z funkcjonalności konsoli w przypadku braku połączenia jej z internetem.

Pytanie=odpowiedź. W czym leży problem?

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2017 przez Kuba Pytel Użytkownik (760 p.)
Co do dysku to na save + instalacje gier powinien wystarczyć, jednak polecam doinwestowanie do 1tb by mieć już na przyszłość.

Ale co do internetu to słabo ponieważ wiele gier dostaje bardzo duże aktualizacje po wydaniu, dodatkowo tracisz możliwość na wiele zniżek na psstore. Posiadam psa od roku i większość tytułów kupuje na promocjach bo często udaj się wyłapać dobre gry w cenach z przedziału 40 - 80zł, tracisz możliwość na kupno DLC do gier, czy posiadania usługi psplus... cóż jest to te 200 zł na rok ale za to masz około 30 darmowych tytułów na rok i dodatkowe zniżki.

Na ps4 da się grać bez neta ale dużo, naprawdę dużo tracisz.
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jeśli chcesz tylko poprzechodzić gry to internet nie jest potrzebny (chyba tylko do aktywacji konta) 500GB wystarczy i tak nie gra sie we wszystkie gry na raz.
komentarz 8 lipca 2017 przez Neyweer Nowicjusz (200 p.)
To na jakiej zasadzie to działa?

Jak mam grę na płycie to ona się instaluje na ps A jak ja przejdę i bym usunął i za miesiąc przykładowo znowu chciał w to pograć to od nowa instalacja i zapisy zostają?
komentarz 8 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Co do zapisów nie jestem pewien ale najprawdopodbniej zapisują się w chmurze.

Podobne pytania

–2 głosów
0 odpowiedzi 116 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2019 w Offtop przez AnnaK Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 782 wizyt
pytanie zadane 24 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez maticzarny01 Nowicjusz (180 p.)
+10 głosów
40 odpowiedzi 2,147 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2016 w Offtop przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...