• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wordpress - problem (pytanie)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,154 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2017 w PHP przez niezalogowany
zamknięte 9 lipca 2017

Mam blog oparty o Wordpress Taka platforma jest dla mnie wygodna, bo dopiero uczę się PHP.  W moim kokpicie pojawiła się informacja, że wersja PHP na moim serwerze jest przestarzała i zaleca się jej aktualizacje do nowsze....
Wszystko ładnie pięknie - to rozumiem i nawet się z tym zgadzam.
Ale jest też druga informacja, że zmiana wersji PHP to której zalecają aktualizacje, że źle wpłynąć na wtyczki

Zalecamy jednak aktualizację do PHP7. Jednakże, niektóre wtyczki jeszcze nie wspierają PHP7

Jak sprawdzić czy taka zmiana nie rozwali mi bloga? (czy moje wtyczki wspierają PHP7).
Ewentualnie jak się uchronić przed awariami.?
I co mogę zrobić, żeby wszystko poprawnie działało?
 

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 7 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
popierwsze wejdź sobie w swoje wtyczki i zobacz, czy masz poinstalowane najnowsze wersje, bo być może są nowsze, ale pracujesz na starych i po aktualizacji PHP po prostu wystarczy zaktualizować wtyczki i po sprawie.
komentarz 7 lipca 2017 przez niezalogowany
wszystkie wtyczki motywy i wersje WP mam aktualnie pilnuje tego
komentarz 7 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
No to myślę, że najlepiej spróbować poszukać info o nich np. na SO albo w dokumentacji samych wtyczek bo fakt, że wspierają czy nie może pochodzić od ogólnej informacji, ale de facto wtyczki mogą używać tylko elementów np. w PHP 5.6, które nie zostały zmienione w 7.

Najlepiej po prostu spróbuj zaktualizować PHP i dokładnie potestować działanie bloga. Zawsze przecież możesz powrócić do starej wersji PHP.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
wybrane 24 marca 2018
 
Najlepsza
Sam WordPress w zaleceniach pisze, że najlepiej uruchamiać tę platformę na serwerze gdzie PHP jest w wersji 7 lub nowszej. W informacjach o wtyczkach napisane jest tylko z którymi wersjami WordPressa są kompatybilne i na to raczej powinnaś patrzeć(tutaj się mogę mylić). Jeżeli wtyczki, których używasz są wspierane i aktualizowane, to nie będzie problemu - tak mi się wydaje.
0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2017 przez niezalogowany
Ktoś miał już taki problem? Wie jak go rozwiązać?
Co myślicie o tej stronie https://wpzen.pl/jak-sprawdzic-czy-nasza-strona-bedzie-dzialac-z-php-7/ i wtyczcę?
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2017 przez niezalogowany
Jakby ktoś miał ten sam problem. To ta https://pl.wordpress.org/plugins/php-compatibility-checker/ wtyczka pomaga określić, czy elementy: wtyczki, szablony będą działać pod inną wersją PHP.
Zaktualizowałam i wszytko działa polecam śmiało.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2018 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 393 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w PHP przez Wyshak Początkujący (260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2015 w PHP przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...