• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 - korzystanie z przeglądarki jest praktycznie niemożliwe!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,364 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez HyuugaNicolas Nowicjusz (170 p.)
Witam, na wstępie prosiłbym o wyrozumiałość - nie używam komputera do strikte, informatycznych spraw, więc mogę nie rozumieć paru rzeczy :)

Otóż, otrzymałem laptopa z już zainstalowanym systemem Windows 10. Jest oczywiście trochę gorszy od tego, z którego obecnie korzystam (mam na myśli mniejszą ilość RAM'u itp, itd), jednak myślałem o nim tak: "Będzie do Internetu". Heh, włączając go po raz pierwszy, instalując wszystkie aktualizacje, zauważyłem, że z Internetu właściwie korzystać się nie da. Działa on strasznie wolno, nie czyta stron. Gdy już je wczytuje to korzystanie z nich jest utrudnione przez wszystkie możliwe czynniki. Ładowanie filmów na serwisie YouTube'a - graniczy z cudem, nawet w 360p.

Wydaję mi się, że to nie wina mojego transferu - może nie jest on najznakomitszy, jednak na drugim urządzeniu (Win.7) działa w miarę tak, jakbym tego oczekiwał.

Nie wiem, od czego to zależy, więc podaję jak najwięcej informacji tutaj:

SpeedTest komputera z Win 7: http://scr.hu/6ozw/ykrub

SpeedTest komputera z Win 10: niestety niemożliwy do wykonania :)

Specyfikacje urządzenia z Win 7: http://scr.hu/6ozw/dqyr4

(jeśli będzie potrzebne coś więcej to prosiłbym o danie znać)

Liczę na pomoc, ponieważ średnio chciałbym pozbyć się problemu sprzedając Win 10 i kupując nowy; nie do tego przywykłem. Dziękuję z góry i proszę o pomoc :)
1
komentarz 7 lipca 2017 przez niezalogowany
Jak kupujesz używanego PC z zainstalowanym systemem, to wypada zrobić profilaktyczny format. Nie masz gwarancji na to, że nie ma w systemie jakiejś niespodzianki.
komentarz 7 lipca 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Nie od dziś wiadomo, że Windows10 to straszny zamulacz. Pomagam znajomym z komputerami i niektórych namówiłem na Linuxa Minta. Są bardzo zadowoleni. Żadnych przycinek i rozsądne zarządzanie aktualizacjami. Jedna z osób zrobiła taką przesiadkę na prywatnym laptopie, ale w pracy nadal korzysta z Windowsa10 i wielokrotnie miała przypadek, że po przyjściu do pracy nie mogła robić swoich zadań, bo ten pseudo-system robił aktualizacje, nie pozwalając wyłączyć komputera. A przesiadła się na Minta właśnie dlatego, że laptop mulił przy wykonywaniu codziennych czynności.

Być może masz bardzo słabą maszynę, ale to tym bardziej poleciłbym Ci zaoranie obecnego systemu i wgranie darmowej dystrybucji Linuxa, gdzie dostrzeżesz komfort pracy z przeglądarką, obrazami, muzyką, zwłaszcza że nie piszesz nic na temat gier, w przypadku których Windows sprawdza się lepiej.
komentarz 7 lipca 2017 przez niezalogowany
^ Przestań powielać idiotyzmy z pudelkowych serwisów informatycznych.

Bądź obiektywnym Linuxarzem.

 

btw. Odpal na Linuxe update && upgrade (czego twoi znajomi nie robią, więc ze strasznymi aktualizacjami problemu nie ma) i spróbuj w trakcie instalacji pakietów wyłączyć system.
komentarz 7 lipca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Nie od dziś wiadomo, że Windows10 to straszny zamulacz.

Opiekowałem się w pracy flotą komputerów z tym systemem i sam na nim pracuję. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że jest to "zamulacz". Sam byłem zaskoczony kiedy zacząłem go używać, bo system działa bardzo fajnie i responsywnie... dopóki działa. :) Bo jak się zacznie sypać, to często już tylko kaplica. :) Ale o Linuksie można w sumie powiedzieć to samo.

Aczkolwiek mógłbym się zgodzić, że na starszych maszynach rozsądniej jest postawić Linuksa z jakimś lekkim środowiskim, o ile są ku temu możliwości.

Tylko że tutaj nie mamy obrazu całości sytuacji: nikt nie powiedział, czy otrzymany komputer miał system zainstalowany na czysto, czy był po użytku. Nie mamy specyfikacji maszyny. Nie wiemy, z jakiego softu korzysta autor. Wszelkie rady polecałbym odłożyć do czasu, aż się tego dowiemy. :)

komentarz 7 lipca 2017 przez HyuugaNicolas Nowicjusz (170 p.)
Owy komputer, jak już mówiłem, otrzymałem w prezencie - od szkoły. Tak, jestem bobaskiem, ALE wydaję mi się, że szkoła powinna przynajmniej utrzymać jakikolwiek, chociażby najniższy standard. Takie jest bynajmniej moje zdanie. Niżej podsyłam specyfikacje Win.10.
komentarz 7 lipca 2017 przez HyuugaNicolas Nowicjusz (170 p.)
Używam głównie Chorme'a i Edge'a (który podobno, w teorii powinien działać najlepiej, ale no, nope).

Karta Sieciowa: Realtek PCle FE Family Controller (?)
Wersja: Windows 10 Home
Wersja: 1703
Numer kompilacji systemu operacyjnego: 15063.413
Procesor: Intel (R) Celeron (R) CPU N3350 @ 1.10 GHz 1.10 GHz
RAM: 4.00GB (dst. 3.7GB)
Typ systemu: 64-bitowy; procesor 64x

Laptop to: ASUS VivoBook Max R541N
1
komentarz 7 lipca 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Przestań powielać idiotyzmy z pudelkowych serwisów informatycznych.

Bazuje na swoim 7-letnim doświadczeniu zarówno jako zwykły użytkownik komputera z Linuxem, jak i programista.

(czego twoi znajomi nie robią, więc ze strasznymi aktualizacjami problemu nie ma)

Robią aktualizacje, kiedy widzą powiadomienia. Zwykle trwa to nie dłużej niż 1-2 minuty i zawsze mogą je pominąć, jeśli robią coś bardzo ważnego i nie mogą sobie pozwolić czekać aż Windows zrobi to, co ma zrobić. Korzystałem z Windowsa XP oraz mam jako drugi system postawiony Windows 7 obok OpenSuse. Celowo nie aktualizowałem go do 8, bo wiedziałem że będzie tragedia. I teraz się okazuje, że przeglądając na moim 5-letnim laptopie Internet, komputer po prostu zamula na Windowsie 7. Na Linuxie tego problemu nie ma.

Poza tym mam znajomą, która zarządza siecią 300 komputerów z Linuxem i Windowsem. Jednym z jej zadań jest utrzymanie bezpieczeństwa sieci i po wieloletnim doświadczeniu stwierdza bezsprzecznie, że najbezpieczniejszym systemem jest Debian.

Dziękuję @draghan za rzeczową odpowiedź. Obaj napisaliśmy swoje spostrzeżenia na podstawie swoich doświadczeń, a kolega @tls01 mógłby się trochę zastanowić za nim zacznie kogokolwiek bezpodstawnie atakować.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lipca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Wrzuć jeszcze specyfikację komputera z Windows 10. Z jakiej przeglądarki korzystasz na tym komputerze?
komentarz 7 lipca 2017 przez HyuugaNicolas Nowicjusz (170 p.)
Specyfikacja podana powyżej :)
komentarz 7 lipca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

wydaję mi się, że szkoła powinna przynajmniej utrzymać jakikolwiek, chociażby najniższy standard

Wszystko zależy od tego, czy osoba odpowiedzialna za dany system komputerowy była ogarnięta. :)

Specyfikacja laptopa nie jest tragiczna, więc raczej nie sprzęt jest tu problemem.

Używam głównie Chorme'a i Edge'a (który podobno, w teorii powinien działać najlepiej, ale no, nope).

Rozumiem, że na obu przeglądarkach efekt jest ten sam? Zainstalowałbym na próbę Firefoksa i sprawdził na takiej świeżej instalacji.

Czy masz włączoną aktywną ochronę programu antywirusowego?

komentarz 7 lipca 2017 przez HyuugaNicolas Nowicjusz (170 p.)
Tak, mam jakiś domyślny program antywirusowy, bodajże McaFree. Muszę spróbować z tą Mozillą, chociaż na Win.7 działa znacznie gorzej. Dziękuję za rady; dam znać czy są jakieś zmiany :)
komentarz 7 lipca 2017 przez HyuugaNicolas Nowicjusz (170 p.)
Zatem tak - Mozilla przyśpieszyła trochę działanie samej przeglądarki, jednak takie rzeczy jak YouTube, anime itp., nadal meh. Zastanawiam się również, czy AddBlock ma na to jakiś wpływ, jednak na 7-mce korzystam i jest jak najbardziej w porządku :/ Antywirus jest aktywny.
0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2017 przez marcingrychtol Obywatel (1,490 p.)
Sprawdź jak wygląda pobór danych w menedżerze zadań. Obstawiam, że komputer leżał jakiś czas i Winda teraz pobiera multum aktualizacji. Najlepiej pobaw się w ustawieniach zasilania, żeby komputer się nie wyłączał, wepnij go do prądu i zostaw na noc, albo trzy. Po drodze włącz i wyłącz parę razy. Mam u teściów stacjonarkę, której używam raz w tygodniu, albo rzadziej. W praktyce jak przyjeżdżam to idę włączyć komputer, może wieczorem akurat skończy się aktualizować. Oczywiście zależy też jak się to sprzęga z częstotliwością wypuszczania aktualizacji. Czasami jest ok. Czasami.
komentarz 7 lipca 2017 przez HyuugaNicolas Nowicjusz (170 p.)
Komputer no leżał jakieś 5 dni bez użytku, gdyż nawet nie miałem cierpliwości na użeranie się z nim. Postaram się tak zrobić, jednak uważam, że to trochę nie w porządku, że Windows praktycznie nie informuje użytkowników o aktualizacjach. Jeżeli oczywiście to jest problemem. Dam znać, jeśli coś się poprawi. Jak na razie zmiana przeglądarki na Mozillę przyniosła DROBNY efekt, ale i tak, YouTube do dno dna na tym sprzęcie, nie wiadomo dlaczego :/
komentarz 7 lipca 2017 przez marcingrychtol Obywatel (1,490 p.)
Zawsze możesz się pobawić w wyłączenie usługi wupdate :) ale nie polecam. My użytkownicy nawet nie wiemy ile w tym systemie jest nieodkrytych dziur bezpieczeństwa, warto dać programistom szansę.
komentarz 7 lipca 2017 przez HyuugaNicolas Nowicjusz (170 p.)
Dam, dam, jednak wie Pan, zależy mi, żeby owy sprzęt jakkolwiek działał i to tak, żeby czasem koszty tej "programistycznej wiedzy" nie przekroczyły kosztów nowego urządzenia :D Niemniej jednak, dziękuję za odzew i, jeśli pojawi się coś nowego, to dam znać :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 643 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,819 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Abukinio Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 639 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...