• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najlepszy poradnik "Jak wyczyścić komputer stacjonarny"?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
450 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Leon307 Początkujący (270 p.)

Cześć wszystkim smiley

Chciałem ostatnio zabrać się, za pierwsze, własnoręczne wyczyszczenie bebechów mojego peceta. Na Youtube jednak roi się od poradników w temacie jak się za to zabrać. Chciałbym zapytać czy macie jakieś sprawdzone, przetestowane poradniki którymi chcielibyście się podzielić?

A może w ogóle przy czyszczeniu komputera najlepiej jest się zaopatrzyć w instrukcje do wszystkich naszych podzespołów i zczytywać z nich to jak daną część odkręcić, a potem założyć?

Ciekawi mnie też taka rzecz: na wielu filmach autorzy wzbraniają osoby korzystające z poradników przed użyciem odkurzaczy do czyszczenia komputera. Rozumiem tę przestrogę, gdy ktoś ma odkurzacz o końcówce metalowej. Co jednak w przypadku gdy rączka jest w 100% z plastików i innych tworzyw sztucznych? Są tu jakieś przestrogi przed użyciem odkurzacza zamiast sprężonego powietrza?

Z góry dzięki za odpowiedzi. wink

komentarz 5 lipca 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
niechodzi tak dokonca o ladunek elektryczny, a o moc sania

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 lipca 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
No to prosta sprawa, robisz całkowity demnotaż podzespołów, wszystko wyjmujesz. Ładnie szmatką przecierasz obudowę w miejscach w których normalnie powietrzem byś nie doszedł, rozkręcasz wiatraki, wiatraki też jakąś lekko mokrą szmatką przecierasz. To bez problemu, masz GPU i CPU, oraz cooler. GPU również możesz rozłożyć na czynniki pierwsze i na spokojnie obmyć szmatką, tylko zaczekaj potem by wszystko wyschło, co do CPU zdejmujesz cooler, czyścisz również jego powierzchnię alkoholem izopropylowym jak i sam procesor, zabezpiecz się przy okazji w pastę termoprzewodzącą, do rzeczy jak wyczyścić płytę główną, jest to najdelikatniejszy komponent, który w sumie ma dużo delikatnych rzeczy. Pierwsze co powinieneś zrobić moim zdaniem to przeprowadzić konserwację płyty głównej, czyli sprawdź sobie wszystkie kondensatory czy są w porządku czy nie ma problemów. Jeżeli nie ma, możesz przeczyścić delikatnie suchą szmatką albo sprężonym powietrzem całą płytę główną. Docieramy do zasilacza, zasilacz jest w sumie trudno oczyścić bo nie to że sprawia to że rozłożenie sprawia trudność. Ale czasami możemy coś uszkodzić w zasilaczu podczas składania go do kupy ( tak kiedyś przez przypadek zrobiłem jak wyciągałem kondensatory ze starego zasilacza i próbowałem go ogarnąć, nie potrafiłem 2gi raz go skręcić. Sam preferuję po prostu sprężonym powietrzem przedmuchać zasilacz, bo jak tam się coś sknoci to cały komputer pójdzie do śmieci, a powietrze nie uszkodzi komputera. CD, dysk myślę nie muszę tłumaczyć jak przeczyścić. W zależności jaką masz obudowę postaraj się ją całą przeczyścić, zdejmij Panel Przedni, uważaj jedynie na elektronikę która może w nim być.
+1 głos
odpowiedź 5 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Użyj odkurzacza z możliwością dmuchania. Rainbow ma taką funkcję.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 542 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Paweł Paweł Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,623 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...