• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co lepsze do nauki Javy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
354 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2017 w Java przez misieq800 Nowicjusz (200 p.)
Witam,

Od niedawna zastanawiam się nad wyborem książki do nauki Javy. Zauważyłem że dość popularnymi książkami które większość poleca są dwie:

-Java. Podstawy. Wydanie X.

-Thinking in Java.

Nigdy nie miałem do czynienia z żadną z książek i nie wiem która będzie lepsza do nauki. Chciałbym poznać opinię osób które uczą się z jednej z tych książek, bądź przerobiły już całą i mają wyrobioną opinię, chętnie takowych wysłucham. Zaznaczę tylko że znam podstawy programowania w C++.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
komentarz 4 lipca 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Raczej z Java Podstawy więcej się nauczysz. Porównaj spisy treści i sam zdecyduj.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
wybrane 5 lipca 2017 przez misieq800
 
Najlepsza
Najlepiej zacząć od jakiegoś kursu internetowego. Będziesz mógł na spokojnie zobaczyć sobie czy cię to zainteresuje. Jeśli jednak musisz książkę to lepiej jest wybrać "Java.Podstawy". Sam z niej korzystam i jest przystępniejsza niż "Thinking in Java"
0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2017 przez Kano Nowicjusz (200 p.)

Hej,

Może nie do końca odpowiedź na powyższe pytanie, ale w moim przypadku na początek zarejestrowałem się na portalu linkedin.com i jest tam taka zakładka e-learning. W miesiąc darmowej subskrypcji przyswoiłem podstawy Javy u Pani Peggy Fisher. Coś w stylu Pana Mirka tylko, że po angielsku i trochę szybciej. No ale cóż, dwie pieczenie na jednym ogniu (Java + Angielski zawsze na +) :-) . Jeśli przerobiłeś jakiś kurs u Pana Mirka to będzie jak znalazł. 

Pozdrawiam

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2017 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Kolego nie kupuj książek do nauki języka programowania bo Ci ręczę że jej nie przerobisz i co najgorsze możesz stracić chęci do nauki. A jak już chcesz bardzo to kup ale ogarnij tylko podstawy (z doświadczenia wiem że ciężko się przesiąść z c++ na jakikolwiek nowoczesny język obiektowy) i staraj się klepać własne programy.

 

Javy zacząłem się uczyć w tym roku i pierwszym moim programem był taki mini sklep spożywczy (bez bazy danych). Zacząłem go pisać po ogarnięciu podstaw, żeby dobrze sobie przetrawić podejście obiektowe. Z biegiem czasu dodawałem nowe funkcjonalności i refaktoryzowałem kod stosując nowe rozwiązania. Niby nic takiego możesz powiedzieć ale teraz wiem co używać, jak używać, po co w ogóle używać.

 

BONUS: kiedyś widziałem że Thinking in Java wydanie bodajże 6 było udostępnione za darmo na jakimś serwisie. Mi się wydawało, że to legalne źródło ale mogę się mylić (nie namawiam nikogo do piracenia :D).
komentarz 5 lipca 2017 przez misieq800 Nowicjusz (200 p.)
Ja właśnie tak chciałem żeby nauczyć się na razie przynajmniej podstaw Javy i zacząć tworzyć coś swojego, a potem z biegiem czasu tą wiedzę rozszerzać.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 861 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2016 w Java przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)
+4 głosów
3 odpowiedzi 2,940 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2016 w Java przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 944 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2017 w Java przez LukasHardwares Początkujący (490 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...