• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Umiejętności Junior front-end developera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,303 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2017 w HTML i CSS przez niezalogowany
edycja 4 lipca 2017
Witam!

Chciałbym zacząć pracę jako junior front-end web developerem, jednak mam spore wątpliwości co do poziomu mojej wiedzy.
Przyswoiłem całą zawartość poradników pana Mirosława dotyczących HTML5, CSS3 i JavaScript.(w między czasie opanowuje Bootstrap i jQuery) Realizacja zadań z kursów nie sprawia mi problemu.

Czy jednak obecne 5 filmików z każdego języka(html, css JS) zawiera dostatecznie dużo wiedzy by na ich podstawie starać się o pracę front end web developera?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2017 przez Krzysztof Drozdowski Użytkownik (830 p.)
wybrane 4 lipca 2017
 
Najlepsza

Zależy od firmy, ostatnio byłem na rozmowie rekrutacyjnej, gdzie bardzo wymagano znajomości AngularaJS lub ReactJS. Dodatkowo Gulp, Grunt. Pan Mirosław w jednym ze swoich odcinków przedstawił mapę myśli przedstawiającą technologię, które frontend dev powinien znać. Dla leniwych:

Pozdrawiam :P

+3 głosów
odpowiedź 4 lipca 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Sama będę niedługo próbowała ogarnąć pracę w tym kierunku i chyba najlepszym sposobem na początek jest przeglądanie ofert pracy i wymagań na to stanowisko ;)
Wydaje mi się, że te kursy nie są wystarczające, musiałbyś mieć trochę szczęścia żeby Cię przyjęli :P
Z tego co zauważyłam w ogłoszeniach to poza HTML, CSS i JS wymagają m.in:

  • preprocesor Sass lub Less
  • Bootstrap
  • obsługę Git'a
  • Gulp.js lub Grunt.js
  • metodologię najczęściej BEM
  • jQuery
  • Vue.js / React / Angular - raczej chyba nie trzeba być super zaawansowanym w tym

Aa i jeszcze co do filmków JS na kanale pasjainformatyki to cóż...prawie niczego nie uczą, więc do JS proponowałabym się przyłożyć z innych źródeł ;p

komentarz 9 grudnia 2018 przez Ilya Dimow Obywatel (1,240 p.)
http://www.open-std.org/jtc1/sc22/wg21/docs/papers/2017/n4713.pdf

jeśli chcesz uczyć się nowoczesnego C++ to lepiej będzie przeczytać ostatni standard
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Na swoim blogu opisałem trochę rzeczy, które nie pojawiają się w ogłoszeniach, a sprawiają juniorom duże problemy. Będzie to na przykład praca z konsolą, stylowanie elementów na różnych dziwnych urządzeniach czy praca z językami backendowymi.

http://pierwszycommit.blogspot.com/2017/03/najwazniejsze-technologie-ktore-musisz.html
0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2017 przez dwadolary Gaduła (4,650 p.)

Przejrzyj ogłoszenia i zobacz, czego wymagają na początek. Polecam Ci grupę dla juniorów na fejsie: https://www.facebook.com/groups/1485218891734165/

 

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,417 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,130 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kieryk123 Początkujący (300 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,577 wizyt

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...