• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matematyka i fizyka na studiach informatycznych.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
6,275 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez relax07 Nowicjusz (210 p.)
edycja 3 lipca 2017 przez relax07

Mam pytanie dotyczące poziomu matematyki i fizyki na studiach informatycznych. Mam kilka lat przerwy w nauce wyżej wymienionych przedmiotów i chciałbym wiedzieć jakie działy najbardziej mi się przydadzą do zrozumienia materiału na studiach (zaocznych), np. czy geometria będzie niezbędna albo czy powinna stanowić priorytet? Na jakim poziomie powinno się ogarniać fizykę? Na czym się skupić przygotowując się przed studiami? Myślę nad pójściem na WWSI i przedmioty którymi mnie potraktują to: Algebra liniowa z geometrią analityczną, Analiza matematyczna, Matematyka dyskretna, Metody probabilistyczne i statystyka, Metody numeryczne, Podstawy fizyki, Podstawy elektrotechniki, elektroniki i miernictwa. Dodam że kiedy jeszcze uczyłem się matematyki to szło mi bardzo dobrze, szybko wszystko łapałem i jestem gotowy do poświęcenia kilkunastu godz na naukę pomiędzy zjazdami. Pytanie wynika z małej ilości czasu na przygotowanie przed studiami.  

Druga sprawa to czy uczelnia WWSI rzeczywiście będzie najlepszym wyborem. Zależy mi na tym żeby wiedza dotycząca programowania, programowania webowego i baz danych (to mnie najbardziej zainteresowało w szkole, mam E12 i E14) było przydatna i żeby można było coś już trochę przećwiczyć. Wiem że studia to nie jest kurs programowania ale myślę że może być lepiej albo gorzej. Dodam że w grę wchodzą tylko warszawskie uczelnie. 

Będę wdzięczny za pomoc.  

Pozdrawiam smiley                   

komentarz 3 lipca 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Kuj analizę, większość odpada na analizie.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2017 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
wybrane 4 lipca 2017 przez relax07
 
Najlepsza
Stary nie przejmuj się... Co do wszelkiego rodzaju matmy to przerób kursy etrapeza. Tylko z głową... Co mam na myśli? Rozwiązujesz po każdej lekcji zadanie domowe i nie ma przedmiotu którego byś nie zdał za pierwszym podejściem. Co do fizyki ja miałem tylko laby (robiło się doświadczenia) i sprawozdania się robiło także tragedii nie było (niektórzy maja fizykę w teorii także trochę gorzej). Dasz radę tylko musisz uczyć się systematycznie. Bo 2 dni przed kolokwium/egzaminem nie dasz rady tego ogarnąć.
+2 głosów
odpowiedź 4 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Podstawy fizyki to raczej nie jest wielki problem, do przejścia w większości przypadków. Nawet dla ludzi, którzy nie mieli rozszerzonej w szkole średniej. Możesz przejrzeć: http://www.ftj.agh.edu.pl/~kakol/efizyka/.

Gorzej już z analizą jak tu koledzy podpowiadają. Do niej warto bardziej się przyłożyć.

WWSI w Warszawie to chyba najlepszy wybór. Podobno dużo praktyki i same konkrety. Bardziej bym się nastawiał na coś z E14 (programowanie), bo grzebania w komputerach raczej tam nie doświadczysz :)
+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2017 przez Kuba Pytel Użytkownik (760 p.)
edycja 3 lipca 2017 przez Kuba Pytel
Powtórz podstawy, głównie załatw sobie kursy z analizy matematycznej od e-trapeza :D reszta typu algebra liniowa czy matematyka dyskretna są do wykucia w trakcie studiów.

Dodatkowo:

Metody probabilistyczne i statystyka - do tego przedmiotu lepiej też się przygotuj, dużo studentów z mojego roku nie ogarniało co się dzieje na wykładach i labo. Polecam też do tego przedmiotu ogarnąć kurs od e-trapeza.

Z fizyki niestety nie moge ci nic doradzić ;/
+1 głos
odpowiedź 6 lipca 2017 przez PgK Obywatel (1,380 p.)
Geometria to ci się prawdobodobnie nie przyda w ogóle, ewentualnie jakieś najprostsze liczenie funkcji trygonometrycznych. Co trzeba znać na studiach? U mnie na informatyce (wydział fizyczny) to z matematyki na pewno przydały się podstawowe działania na potęgach, logarytmach, funkcje kwadratowa, liniowa, wielomiany, rozwiązywanie równań, trochę rachunku prawdopodobieństwa, podstawowe wzory na pole i objętość prostych figur (tak jak w podstawówce się uczy). Czym są wektory, działania na wektorach.   Przyda Ci się znajomość podstawowych symboli matematycznych ( coś z tego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_symboli_matematycznych). Generalnie cała matematyka na studiach niewiele opiera się o to co się robi w liceum, a wszystkich nowych zagadnień uczysz się praktycznie od zera wykorzystując podstawowe działanie (dodawanie, mnożenie, dzielenie, potęgowanie, pierwiastkowanie itp). Nie stresuj się, jak się postarasz, to sobie spokojnie poradzisz.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,380 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 7,402 wizyt
+5 głosów
7 odpowiedzi 3,565 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...