• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia i przyszłość

Object Storage Arubacloud
0 głosów
355 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Przemek Gaduła (3,600 p.)
Witam,

wiem, że chce pójść na kierunek związany z informatyką, mam jedynie problem z wyborem uczelni. Chcę pójść albo do Wrocławia albo Krakowa. We Wrocławiu wybrałem UWr, a Krakowie UJ i PK. I teraz mam pytanie czy wybór uczelni nie ma większego znaczenia? Konkretnej wiedzy i tak będę musiał nauczyć się sam. I czy jest obojętnie czy wybiorę inżyniera czy licencjata? Podobno lepiej widziany jest inżynier. Ciekawi mnie też PK, czy ktoś ma jakąś opinie o tej uczelni (bo na razie zamierzam ja wybrać).

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
wybrane 5 lipca 2017 przez Przemek
 
Najlepsza

I teraz mam pytanie czy wybór uczelni nie ma większego znaczenia?

Nie ma żadnego, ale najlepiej iść na "najlepszą możliwą" skoro już się decydujesz na studia.

I czy jest obojętnie czy wybiorę inżyniera czy licencjata?

Tak, nikogo z reguły nie interesuje jaki masz papier. Jak wymagają wykształcenia wyższego to masz wyższe, niezależnie czy inżynier czy licencjat.

Ciekawi mnie też PK, czy ktoś ma jakąś opinie o tej uczelni (bo na razie zamierzam ja wybrać).

Z tego co słyszałem i czytałem to jest tak samo jak na każdej uczelni. Warto jednak zajrzeć w syllabus danego kierunku, bo na niektórych wydziałach przy informatyce masz takie przedmioty jak "Drgania i dynamika maszyn", "Wytrzymałość materiałów", "Modelowanie procesów termodynamicznych". Chyba, że nauka tego Ci nie przeszkadza.

Ostatecznie jak się będziesz uczyć to skończysz studia. Jak będziesz zdobywał samodzielnie wiedzę w wolnym czasie to będziesz coś umiał i może nawet wystarczy na staż czy pracę.

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez Barteck125 Obywatel (1,120 p.)
Studiuję na PK na WiEIK. Jak masz jakieś pytania mogę odpowiedzieć. Co prawda dopiero po pierwszym roku no ale zawsze coś. Ogólnie inżynier łączy się również z zajęciami praktycznymi oraz przedmiotami typowo dla inżyniera np fizyka, elektronika itp
komentarz 3 lipca 2017 przez Przemek Gaduła (3,600 p.)
Chciałbym poznać Twoją opinie na temat tego kierunku. Jak to tam wszystko wygląda i czy jesteś zadowolony z wyboru?
komentarz 11 lipca 2017 przez Barteck125 Obywatel (1,120 p.)
Wybacz byłem jakiś czas niedostępny. Nie wiem czy nadal jestes zainteresowany tematem ?
–1 głos
odpowiedź 3 lipca 2017 przez niezalogowany
Uniwerki to raczej teoria i jest ciężej, polibuda kojarzy się z jakąkolwiek wiedzą praktyczną (a przynajmniej takie mam wrażenie), jak na mój gust to celuj w politechnikę

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 396 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 413 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...