• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Znowu wirus?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
279 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
Witajcie,

Ostatnio gdy wszedłem na skype niby znajoma osoba podesłała mi jakiś link, a ja bez zastanowienia wszedłem w niego i wyświetliło mi się coś tam o pieniądzach, więc szybko to wyłączyłem. Po wyłączeniu strony, skype włączył się i wyłączył. Następnie przeskanowałem kompa Avstem (nic nie wykrył). Czy mogę mieć wirusa? Jeśli tak to jak go usunąć?

Z góry dziękuję :-)
3
komentarz 2 lipca 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Skype włączył się i wyłączył? Tak, to musi być wirus na 100000%. Już nic nie zrobisz. Musisz kupić nowy komputer.
komentarz 2 lipca 2017 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
A jeśli zresetowalbym do stanu początkowego ?
komentarz 2 lipca 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

XDd

komentarz 3 lipca 2017 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
Co?
2
komentarz 3 lipca 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
komentarz 3 lipca 2017 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
Sorki wziąłem to na serio xD

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
wybrane 14 lipca 2017 przez zkkf56
 
Najlepsza
Nie dziwne, że Avast nic nie znalazł. To przecież Avast. Spróbuj np. Esetem, czy Kasperskim, będziesz miał chociaż czyste sumienie, że próbowałeś. I... oczywiście, że coś mogłeś ściągnąć.
komentarz 2 lipca 2017 przez niezalogowany
Co jest nie tak z Avastem, jeśli można wiedzieć?
komentarz 2 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Jak pracowałem w Komputroniku to nas wysyłali na szkolenia z firmami typu Asus, Apple, Microsoft i między innymi byli też przedstawiciele firm zajmujących się antywirusami. Każda firma przechwalała się co to nie oni, tylko jak przedstawiali dane to było widać rzeczywiście jak to wygląda. Jeżeli nie przekłamywali, to Kasperski i Eset miały po prostu największe bazy wirusów.
komentarz 3 lipca 2017 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
Przeskanowałem Esetem i nic nie wykrył
komentarz 3 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
To jak masz link w który kliknąłeś, zawsze możesz go przeskanować online np tu: https://sitecheck.sucuri.net/
albo tu:
https://www.virustotal.com/pl/
albo tu:

https://www.quttera.com/
komentarz 3 lipca 2017 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
Prawdopodobnie jest to strona z wirusem. Jak ja mam to usunąć? i dziwne, że żaden antywirus nic nie wykrył...
komentarz 3 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Możesz poszukać np. CClenerem czy nie masz zmienionych wpisów w rejestr.  Może pomoże, ale strzelam, bo aż tak techniczny nie jestem.
komentarz 3 lipca 2017 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
Ok już to zrobiłem CCleaner dał mi jakis tam plik i wpisałem go do rejestru. Chyba nic nie było od wirusa
0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2017 przez zgred Nowicjusz (220 p.)
co tu się dziwić ze Avast nic nie wykrył, jak on rzadko kiedy coś wykrywa :D  mi kiedyś trojana przepuścił

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 15 października 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez Pimpek3323 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,552 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...