• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry PI - ekran dotykowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
340 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Cześć, przymierzam się do kupienia Rasberry PI 2B wraz z dodatkami. Jednym z tych dodatków jest ekran dotykowy. Chciałbym go użyć jako prosty sposób na komunikację użytkownika z aplikacją przeze mnie napisaną (w zasadzie jedynie klikanie guzików / przesuwanie)

Moje pytania są takie:

1. Czy warto?

2. Czy takie urządzenia z niższej półki cenowej są dokładne czy może jednak ciężko w cokolwiek trafić?

3. Czy pobór prądu znacznie się zwiększa? Oczywiście ten ekran nie ma chodzić 24/7, a tylko kiedy użytkownik go obsługuje (jak mniemam jest coś takiego jak włącznik/wyłącznik ekranu, który go całkowicie wyłącza zapewniając że pobór prądu będzie minimalny/zerowy)

Patrzyłem na botlandzie: https://botland.com.pl/441-wyswietlacze-raspberry-pi-32 i takie ekrany można nabyć za 80-150zł. Powinienem?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez niezalogowany
1. Nie kupuj na botlandzie strasznie drogo i jeszcze podatki a co do ekranu pomyśl sam co z tym rpi chcesz zrobić, i czy potrafisz (myślę, że tak)

2. Myslę, że to wszystko to jedno i to samo, chyba że chodzi ci o wyprowadzenie taśmą a kablami, ja chciałem kupić przez kable, ale się wycofałem.

3. Zależy co chcesz robić, jeżeli do jakiś testów to masz mały, który pobiera mniej mocy (obliczeniowej i mniej diód), a do zrobienia projektu typu komputer lub centrala monitoringu to w ogóle odradzam kupowania wyświetlacza, który jest owiele gorszy niż taki normalny monitor/telewizor. Może ci zależy na zrobieniu jakiegoś mobilnego czegoś to lepiej kupić na allegro lub olx jakiś odtwarzacz płyt turystyczny z wyjściem itp. , które tam będzie ci pasować, nie polecam kupowania RPI3 (dużo prądu żre itd). Teraz wybór należy do ciebie.  (-:mam nadzieje, że pomogłem:-)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 457 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...