• Najnowsze pytania
 • Bez odpowiedzi
 • Zadaj pytanie
 • Kategorie
 • Tagi
 • Zdobyte punkty
 • Ekipa ninja
 • IRC
 • FAQ
 • Regulamin
 • Książki warte uwagi

Rekrutacja na Politechnice Warszawskiej(preferencje)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,171 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sayyan Nowicjusz (160 p.)
Witam
Na PW jest możliwość składania na 5 kierunków. Mam wątpliwości co do działania tego systemu, szczególnie jeżeli chodzi o dalsze preferencje.

Załóżmy sytaucje, że nie dostanę się na kierunek z pierwszej preferencji, ale dostanę się na nim na listę rezerwową. Czy w takiej sytuacji moje szanse dostania się na kierunek z 2 preferencji są niższe? Czy może być taka sytuacja, że na kierunek z mojej 2 preferencji dostanie się ktoś z mniejszą ilością punktów, który jednak ustawił ten kierunek jako swoją 1 preferencje?

I druga sprawa, czym dokładnie jest próg punktowy, który jest zamieszczany na stronie PW? Czy jest to minimalna ilość punktów, poniżej której nie biorą nikogo? Czy jest to ilość punktów osoby, która dostała się w I turze z ich najmniejszą ilością?
 

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
1. W zasadach rekrutacji napisane jest, że będzie ona przeprowadzana w taki sposób aby każdy kandydat mógł dostać się na swoją najwyższą preferencję. Z tego by wynikało, że mają one znaczenie. Jednak jeśli popatrzymy na listy przyjętych i rezerwowe z zeszłego roku to jednak na rezerwowych nie ma osób, które mają więcej punktów niż ostatnia przyjęta osoba.

Najlepiej popatrz na progi z zeszłego roku i na tej podstawie tak ustaw preferencje konfrontując ze swoimi wynikami z matury, mając dodatkowo świadomość, że w tym roku progi mogą podskoczyć wyżej.

2. Uczelnie z reguły podają próg z pierwszej tury rekrutacji. Jest to ilość punktów osoby (bądź też osób) znajdującej się na ostatnim miejscu, która się dostała na dany kierunek.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez Sayyan Nowicjusz (160 p.)
Podobno składając na coś na dalszej preferencji szanse dostania się tam nie maleją. Jednak niestety może być tak, że próg punktowy nie dotyczy tylko zakwalifikowanych w I turze, a w całym procesie.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez dokolyski Początkujący (290 p.)

W kolejnych turach zasady wyglądają tak samo jak w pierwszej. Czyli np. jeśli w pierwszej dostałeś się na kierunek z 4. preferencji i potwierdzisz chęć brania udziału w następnej turze rekrutacji dla przedmiotów którym nadałeś wyższy priorytet, to działa to tak:

 1. jeśli dostałeś się na kierunek z najwyższym priorytetem to idziesz na to, jeśli nie brany jest pod uwagę kierunek następny,
 2. jeśli dostałeś się na następny, idziesz na niego, jeśli nie, brany jest pod uwagę jeszcze dalszy, itd...

Oczywiście brane pod uwagę są tylko kierunki na które ogłoszono następną turę rekrutacji.

Czyli dostanie się na kierunek o niższym stopniu preferencji w każdej rekrutacji następuje tylko w przypadku niedostania się na żaden z wyższych.

Pozdrawiam i mam nadzieję - do zobaczenia (też kandyduję ;-))

 

 

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,056 wizyt
+6 głosów
4 odpowiedzi 9,498 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,875 wizyt

92,689 zapytań

141,601 odpowiedzi

320,095 komentarzy

62,048 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...