• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prestashop - kilka pytań

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
540 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2017 w Systemy CMS przez Jacek Woźniak Użytkownik (740 p.)

Cześć, mam kilka problemów ze sklepem na preście i prosiłbym was o pomoc. Tutaj stronka: http://pl.can-supplements.com/. Strona używa domyślnego szablonu.

1. Chciałbym zrobić 3 kategorie stron i w stopce wyświetlić każdą kategorię i jej podstrony jako jedną kolumnę. I nie chodzi mi o kategorie produktów, tylko o kategorie stron w zakładce CMS.

Czyli wyglądałoby to mniej więcej tak: 

2. Przy udostępnieniu linka strony głównej wszystko jest ok, ale gdy chcę udostępnić link strony produktu, to zdjęcie się nie wyświetla, chociaż link w og:meta-tagu odnosi się do dobrego zdjęcia.
<meta property="og:image" content="http://pl.can-supplements.com/54/26.jpg">
i też dodam poglądowe zdjęcie

 

Jak ktoś będzie wiedział jak to naprawić to będę wdzięczny :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 lipca 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
wybrane 6 lipca 2017 przez Jacek Woźniak
 
Najlepsza
komentarz 1 lipca 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Co do pierwszej opcji: chyba można to wystylizować. Ale nie jestem pewny (jestem na komórce, musiałbym wejść na PC aby lepiej rozkminić)
komentarz 1 lipca 2017 przez Jacek Woźniak Użytkownik (740 p.)

Dzięki za odpowiedź, ten debugger faktycznie mi pomógł, ale teraz pojawił się kolejny problem ze złym wyświetlaniem zdjęć przy udostępnianiu. Tzn zdjęcia są chyba za duże i po prostu są przycinane, wygląda to tak:

Chciałbym, żeby zdjęcia były całe, nieprzycięte. Wiem o tagach og:image:width i height, ale w sumie to one nic nie dają, albo może źle ich używam :P Wrzuciłem takie tagi pod koniec head'a do pliku header.tpl
<meta property="og:image:width" content="100">
<meta property="og:image:height" content="100">

 

A co do pierwszego - gdyby chodziło o wystylizowanie, to by tego pytania tutaj nie było :P
Teraz w tej stopce jest zupełnie co innego, a chcę tam umieścić kategorie stron, wyświetlane w kolumnach - więc trzeba je tam jakkolwiek wrzucić, a później sobie już wystylizuję według potrzeby. Czyli pytanie inaczej mogłoby brzmieć "Jak wyświetlić kategorie stron". Da się to w ogóle w ten sposób zrealizować, czy trzeba ustawić te linki na sztywno? 

komentarz 1 lipca 2017 przez Jacek Woźniak Użytkownik (740 p.)
Chociaż dodam te linki na sztywno, w sumie już to zrobiłem i niech tak zostanie. I tak tego się nie będzie często zmieniać.

Pozostaje jeszcze tylko kwestia przyciętych zdjęć na fb :)
komentarz 1 lipca 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Zdjęcia skalują się tak ze względu na rozmiary. Facebook dopasowuje je sobie pod rozmiary okna z obrazkiem.
0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2017 przez Jacek Woźniak Użytkownik (740 p.)

Dzięki Radek za pomoc, z tym sobie jakoś poradziłem i może być jak jest.

Mam jeszcze jeden problem z tym udostępnianiem, który już na pewno trzeba naprawić.

Nie wiem dlaczego dalej pokazuję się taki opis strony, skoro w kodzie mam linijkę:
<meta property="og:description" content="Tworzymy z pasją najwyższej jakości suplementy i odżywki dla osób aktywnych i prowadzących zdrowy tryb życia. Znajdziesz u nas suplementy diety wspierające odchudzanie, dietę, sport, zdrowie i urodę.">, która chyba właśnie powinna odpowiadać za ten opis.
Nawet jak sobie wejdę w źródło strony i szukam frazy "prestashop" (która jest w tym lipnym opisie), to występuje ona tylko raz w jakimś komentarzu...

Gdzieś na forum ludzie mieli podobne pytanie i wychodziło na to, że nie mieli ustawionego opisu w Preferencje->SEO&URL->meta-description index'u. Ale ja mam - właśnie taki jak w og-tagu.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo już myślę nad tym od dwóch dni i nic mi nie przychodzi do głowy, no a nie może tak zostać na pewno.

Pozdrawiam

komentarz 4 lipca 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Cieszę się, że Ci się udało :D. Jeżeli możesz, podaj rozwiązanie - może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem. Swoją drogą, próbowałeś odświeżyć witrynę za pomocą linku który podałem? https://developers.facebook.com/tools/debug/sharing/

komentarz 4 lipca 2017 przez Jacek Woźniak Użytkownik (740 p.)
Hah no odświeżałem wszystkie strony produktów, a kurde zapomniałem o stronie głównej no i widzisz :D Teraz jest jak należy, dzięki!

A z poprzednimi rzeczami poradziłem sobie też tym debuggerem + dopisałem do header.tpl te linijki z width i height, ale do teraz nie jestem przekonany, czy one coś w ogóle dają

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 167 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2021 w PHP przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 447 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2021 w PHP przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Systemy CMS przez tatar Użytkownik (740 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...