• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komunikat przy włączaniu komputera

Object Storage Arubacloud
+1 głos
465 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2017 w Offtop przez mattpanek Nowicjusz (130 p.)

Siema, przy włączeniu komputera zawsze wyskakuje mi taki komunikat http://wrzuc.se/i/59552ecec571a Trzeba czekać troche czasu, potem IPv4 zmienia się na IPv6, znowu trzeba chwilę poczekać. Potem dopiero następuje przejście do włączenia komputera. Proszę o pomoc 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2017 przez WilmaOlcho Obywatel (1,740 p.)
Mówiąc najprościej PXE wyszukuje w sieci serwera z systemem.
Jeżeli masz zainstalowany system na dysku, wystarczy w BIOS zmienić kolejność wyszukiwania systemu i ustawić by z dysku ładował się w pierwszej kolejności.
komentarz 1 lipca 2017 przez mattpanek Nowicjusz (130 p.)
Mógłbyś napisanie dokładnie jak to zrobić, bo jestem niestety zielony jeśli chodzi o takie sprawy :/
komentarz 2 lipca 2017 przez WilmaOlcho Obywatel (1,740 p.)
Z poniższych komentarzy wynika, że znalazłeś już procedurę wchodzenia do BIOS.
W zależności od wersji, bo nie dażdy tak samo wygląda, powinno być to w zakładce boot, lub advanced settings.
Jeżeli znajduje się tam lista First boot device, Second Boot device itd. Ustawiasz pierwszy na swój dysk twardy, a na koniec wywalasz PXE.
A jak jest kolejne menu Boot Device Priority, wchodzisz w nie i bodaj klawiszami F5 i F6 ustawiasz kolejność, F5 przesuwa pozycję w górę, a F6 w dół.
Na koniec klawiszem F10 zapisujesz zmiany, a klawiszem ESC wychodzisz z biosu.
Komputer uruchamia się ponownie i jest już tak jak ustawiłeś.
+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Sprawdź procedurę,ustawienia bootowania w BIOS.

spróbuj ustawień domyślych BIOS nie zapomnij zachować zmian "save and exit".

Jeśli nie masz pewności,wykonaj zdjęcia obecnych ustawień.Będziesz miał do czego wrócić ;)

Pozdrawiam.
komentarz 1 lipca 2017 przez mattpanek Nowicjusz (130 p.)
Zresetowalem bios od ustawień fabrycznych tak jak mówisz i nic to  nie dało, a jęsli chodzi o to "bootowanie", to mógłbyś dokładniej napisać co mam zrobić po kolei? Bo jestem zielony jeśli chodzi o takie sprawy
komentarz 1 lipca 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Po uruchomieniu kompa,uruchamia się BIOS.

Następuje wyszukiwanie priorytetów,czyli..panie użytkowniku,z czego pan chce mnie uruchomić,z dysku,z cdromu,pendriva czy też z sieci?Pyta komputer.

Poszukaj opcji boot priority,ustaw na HDD.

Istnieją też mozliwości wyłączenia pewnych opcji dotyczących sieci(oczywiście w BIOS)

Ponieważ nie znam wszystkich na pamięć,daję wskazówkę.

Daj znać kolegom jak problem zostanie rozwiązany.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Poszukaj opcji IPv4 i ustaw na IPv4/IPv6. Też tak kiedyś miałem i pomogło.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 99 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Ervenik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez WhiteHB Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...