• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowy programista, ile mam za to wziąć ?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
654 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2017 w HTML i CSS przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
Cześć. Mam zrobić dla pewnego Pana stronę o jego modelach. Prosi mnie tylko o

" Tak że potrzebuję tylko wzoru strony głównej/o mnie/spis/model/kontakt
Potrzebuję innego spojrzenia na wizualizację mojej dotychczasowej strony.
Domene mam/hosting mam więc tylko layuot mi się by przydał. "

Więc ile miałbym za to wziąć bo totalnie sie nie znam a też dopiero zaczynam, właśnie skończyłem tech informatyczne.

2.Pan pyta jeszcze

" A co do responsywności na innych urządzeniach czy foto strona musi ją mieć?
Zdjecia na komórce i tak wypadają blado ale tu proszę o poradę z Pana strony czy to ma sens "

Moim zdaniem nie potrzebuje responsywności, ale chciałbym zobaczyć waszą opinię.

Z góry dziękuje !
komentarz 29 czerwca 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Pisał ktokolwiek deszyfrator postów, np. w C++?
komentarz 29 czerwca 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Mam kod Huffmana w JAVA liczy się?
komentarz 29 czerwca 2017 przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
Post jest źle napisany ?
komentarz 30 czerwca 2017 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Jaką technologię wybrałeś? Ja znam PHP, ASP MVC .NET, reakcyjne bazy danych. Za mało szczegółów napisałeś. Responsywność to raczej podstawa, nie? To o co Ciebie poprosili jest do zrobienia w kilka godzin. Sądzę, że klient jest głupi i nie wie do końca czego chce. Panie wyczaruj. Narysuj mu szkic i obgadajcie szczegóły. Powodzenia.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)

Weź tyle ile klient będzie Ci w stanie zapłacić (o ile będzie Cię to interesowało), cena z reguły zależy od szczegółów + osobistych uzgodnień (możesz poszukać podobnych projektów i wycen na stronach z ogłoszeniami dla freelancerów).

Ważna jest szczegółowa umowa, mierz siły na zamiary.

Co do drugiego, to Ty się sprzedajesz (brzydko zabrzmiało) + do tego nie masz pewnie więcej w portfolio. Jak masz jakiś pomysł który jesteś w stanie zaadaptować jak najbardziej przekonuj do responsywności + dodatkowe pieniążki.  

komentarz 29 czerwca 2017 przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
Dziękuje bardzo
+3 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Fajnie się składa, bo ja też skończyłem tech-inf w tym roku ;) Moim zdaniem strona musi być responsywna. Nie zauważyłeś, że bardzo dużo treści oglądasz właśnie przez komórkę/tableta? Pamiętaj: klient nie jest specjalistą i w kwestii zdjęć chodzi o ogół. Aby nie były słabej jakości, to wystarczy. 

Więc ile miałbym za to wziąć bo totalnie sie nie znam a też dopiero zaczynam

Zależy od Ciebie, a w sumie bardziej od klienta i jego wymagań:

  • wiesz, że będzie do wykonania kilka podstron,
  • nie wiesz, czy nie trzeba będzie do tego podpiąć CMSa,
  • prawdopodobnie masz za zadanie zaprojektować szablon graficzny
    • czy masz dostarczone jakieś schematy? chociażby układ elementów?

I w zależności od tego, ile z tych punktów będzie Twoimi zadaniami, taka będzie kwota za Twoją pracę :). Jeżeli dopiero zaczynasz i masz trudności z pewnymi kwestiami, zapraszam na #bykiwkodzie gdzie objaśniam podstawowe kwestie stron internetowych.

1
komentarz 30 czerwca 2017 przez niezalogowany
Ciekawa stronka zapisałam w ulubionych :)
1
komentarz 30 czerwca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Radek, co się nie chwalisz blogiem? laugh

komentarz 30 czerwca 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Eryk, nie miałem okazji być na IRC od powstania :D a tak to zarzucam trochę na forum i grupach facebookowych ;)

@Roza: dzięki, bardzo mi miło!  :D
+1 głos
odpowiedź 30 czerwca 2017 przez Rafał Kostecki Nowicjusz (200 p.)
Nie przedstawiłeś stopnia skomplikowania takiego layotu, a od tego zależy praktycznie cała cena. Według mnie responsywność jest jak najbardziej wskazana, zwłaszcza w obecnych czasach.

Podobne pytania

+2 głosów
17 odpowiedzi 9,755 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2015 w Offtop przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 510 wizyt
pytanie zadane 28 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez fff Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 473 wizyt
pytanie zadane 23 października 2018 w Offtop przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,076 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...