• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Com Surrogate - Czy to wirus?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,453 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)

Witam,

od kilku dni zauważyłem, że w moim menadżerze zadań pojawił się proces com surrogate. Czy jest to wirus czy proces systemowy? Jeśli wirus to jak go usunąć? Z góry dzięki za odpowiedź :-)

PS. Po kliknięciu "otwórz lokalizację pliku" przekierowuje mnie do C:/Windows/System32 i zaznacza plik dllhost.exe oraz gdy wyszukuję czy na moim komputerze jest jakiś inny plik dllhost.exe i odkryłem, że jest jeszcze taki plik w

C:/Windows/WinSxS i zaznacza mi folder wow64_microsoft-windows-com-surrogate-core_31bf3856ad364e35_10.0.10240.16384_none_473fac05a5a61e87

komentarz 28 czerwca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Wydaje mi się, że jeżeli jest właśnie w tym folderze to nie jest to wirus, ale na 100% pewny nie jestem

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2017 przez Kacper Walczak Bywalec (2,430 p.)
wybrane 28 czerwca 2017 przez zkkf56
 
Najlepsza

https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/576271/dllhost-com-surrogate-virus-or-normal/

Odsyłam tutaj . Jeżeli twój antywirus jest zaktualizowany i nie wykrył w tym dllhoscie nic złego to tym bardziej nie ma powodów do obaw wink. Jest to zwykły proces systemowy

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,274 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kael Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,702 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 335 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...