• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto pisać w androidzie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
228 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2017 w C i C++ przez Potim Nowicjusz (140 p.)
Witam, chciałbym spytać czy warto jest uczyć się pisać w androidzie. Tzn, wiele osób mówi że ciężko jest się wybić, jednak czy jak wrzuce swoją aplikację będzie miała ona jakieś pobrania? Tzn, czy jest możliwość, że nikt jej nie ściągnie przez miesiąc bo nikt jej nawet nie zobaczy, czy chodzi o to że ciężko to wypromować a jakieś pobrania raczej będą? Nie wiem po prostu czy zaczynać, bo jeśli napisze jakąs fajną aplikację a nikt jej nie zobaczy tylko dlatego że jest gdzieś zakopana i nikt jej nie widzi to troche strata czasu, no chyba że jakąś widczoność będzie miała conajwyżej mniejszą od tych które wydają wielkie firmy. Jak to jest?
komentarz 28 czerwca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Przecież jest tyle różnych forów itp, na których możesz wypromować swoją aplikację.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2017 przez niezalogowany

czy jak wrzuce swoją aplikację będzie miała ona jakieś pobrania?

Zależy co to będzie i jak ją wypromujesz

czy jest możliwość, że nikt jej nie ściągnie przez miesiąc bo nikt jej nawet nie zobaczy

Tak, może tak się stać. Wszystko zależy od reklamy, popularność nie tworzy się sama

Nie wiem po prostu czy zaczynać, bo jeśli napisze jakąs fajną aplikację a nikt jej nie zobaczy tylko dlatego że jest gdzieś zakopana i nikt jej nie widzi to troche strata czasu

Raczej na początku mega ciekawych apek nie napiszesz, jeżeli ją dobrze wypromujesz (np na forach, fanpage'ach osób kóre może to zainteroesować, znajomych) to popularność sama się będzie tworzyła, tylko na początky trzeba włożyć w to trochę pracy

@btw Raczej warto pisać w Androidzie jeżeli faktycznie masz dobry pomysł na apkę która sprawdzi się na telefonie, samodzielny development jest ciężki, desktopy też mają ciężko jeżeli chodzi o samodzielne wydawanie aplikacji

komentarz 28 czerwca 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Czytałem kiedyś takie statystyki że tylko 1 na 25 aplikacji zdobywa więcej niż 10 instalacji z poza bezpośredniego kręgu twórców (to znaczy z poza ludzi których twórcy na forach poproszą o recenzję itd.).
1
komentarz 28 czerwca 2017 przez niezalogowany
Nie dziwię się, na markcie google'a sporo apek to coś co już na starcie wygląda tandetnie i słabo
komentarz 28 czerwca 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Dokładnie, jak już będziesz coś wrzucał do Google Play to dopracuj to. I przy okazji moja rada: zrób kopię klucza do podpisania aplikacji - ja nie zrobiłem i nie mogę teraz aktualizować aplikacji. A zebrała trochę użytkowników.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 317 wizyt
pytanie zadane 7 października 2022 w Java przez baggiowsky Nowicjusz (130 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...