• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

KURS FRONT END

Object Storage Arubacloud
0 głosów
541 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2017 w HTML i CSS przez xxx1990 Początkujący (490 p.)
Witam Państwa, jw. mam możliwość wzięcia udziału w  kursie na  Front End Developera bądź JavaScript Developera ( po kursie pracodawca zapewnia mi kilkumiesięczny staż )

1. Na które z tych stanowisk łatwiejszy jest próg wejścia ( gdzie jest większa ilość materiału do opanowania, poziom trudnosci itp. )?

2. Czym tak naprawdę oba stanowiska się różnią , gdyż mam różne informacje?

3. Która praca jest ciekawsza, mniej monotonna ( być może głupie pytanie, gdyż jak wiadomo jest to dość subiektywna sprawa )

4. Mam opanowany  Html , Css ( myślę dość nieżle) od pewnego czasu uczę się podstaw JavaScript tak więc zależy mi na odpowiedzi, jako kto będzie mi łatwiej  otrzymać pierwszą pracę,

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2017 przez niezalogowany
Wydaje mi się łatwiejszy kurs front end developera od javascriptu. To prawdopodobnie tylko HTML + CSS + JS. Tylko mogę zgadywać ale na kursie js liźniesz nodejs'a, angulara i podobnych technologii które służą do tworzenia większych aplikacji, serwisów i innych fajnych rzeczy! Ja osobiście poszedłbym w kurs javascriptowy ponieważ dużo więcej możliwości poznasz tego języka i projekty mogą być bardzo zróżnicowane (od stron do gier, serwerów i botów) jeśli się oczywiście nie pomyliłem co do technologii. Zależy od ciebie co wolisz. Tak swoją drogą mogę się dowiedzieć w jakim mieście znalazłeś taką fajną ofertę? :)

W skrócie:

1. Łatwiejszy Front End Developer

2. Front End Developer tworzy strony (szablony stron) a javascript developer ma dużo szerszy wachlarz obowiązków, tworzenie serwisów typu onepage, serwerów w nodejs, aplikacji i botów w sumie jest tego bardzo dużo.

3. Według mnie kurs js daje dużo szersze i ciekawsze możliwości, aczkolwiek jest trochę trudniejszy (niech cię to nie zrazi!)
komentarz 28 czerwca 2017 przez xxx1990 Początkujący (490 p.)
edycja 28 czerwca 2017 przez xxx1990
Witam dziękuję za odpowiedź i proszę o kolejne odniesienie się do tematu !

Pracodawce "załatwiłem" sobie sam, było to dość ciężkie, ale po wielu próbach w różnych firmach się udało - WARSZAWA.

1. Będąc na stażu czy w pierwszej pracy jako Junior Front End developer bądź Java Script Developer - czy także łatwiej jest umysłowi humanistycznemu opanować materiał i zdobyć wiedzę na tym pierwszym stanowisku (Junior Front End Developer).

2.Czy jeśli się uda to czy ewentualna ścieżka kariery w tym wypadku wydaje się mniej wyboista?

3.Czy zarobki w obu przypadkach są podobne?

4. Jakich ofert pracy na dziś dzień jest więcej na rynku: jako Junior Front End Developer czy Junior Java Script Developer?

5.Czy Java Script Developer także używa Html, Css, JQuery ?

Proszę o odniesienie się do tematu, gdyż to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam
komentarz 28 czerwca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
1. Zależy od człowieka. Ale z doświadczenia wiadomo, że ścisłowcy mają mniej problemów z programowaniem (ogólnie abstrakcyjnym myśleniem). Jak się przyłożysz do nauki to powinno być ok.

2. Nie wiem co przez to rozumieć. Niezależnie jaką ścieżkę rozwoju obierzesz będą się pojawiały problemy nad którymi trzeba posiedzieć i je rozwiązać. Czasami będzie trudno, czasami nudno - życie.

3. Można łatwo spojrzeć na oferty pracy i wywnioskować.

4. Jak wyżej, choć pewnie podobnie.

5. jQuery raczej tak (choć głównie w ogłoszeniach pojawia się konieczność znajomości Angulara czy Reacta). Co do HTML i CSS to fajerwerków nie musi umieć, ale warto znać coś więcej niż podstawy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w HTML i CSS przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,089 wizyt
pytanie zadane 10 października 2018 w HTML i CSS przez FB-- Nowicjusz (180 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,030 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez Speranza13 Nowicjusz (130 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...