• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony internetowej

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
524 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)

Niedawno udało mi się stworzyć swoja własną stronę opartą a WP. Utworzyłem własny motyw, podłączyłem go... i chyba jest dobrze. Taką mam nadzieję.

Wszelkie oceny i krytyki mile widziane.

Link: http://kerbalstory.pl/

komentarz 27 czerwca 2017 przez niezalogowany
Przede wszystkim zrób dla logo hiperłącze na stronę głową.
komentarz 27 czerwca 2017 przez piotrek132 Obywatel (1,410 p.)
wycentrowana klasa .option wygląda dużo lepiej :)

Przesuń menu bardziej do środka

Moim zdaniem menu jest zbyt wysokie

Ogólnie fajnie :)

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez JayJay Mądrala (6,020 p.)

Dobra strona.

Z kwestii technicznych, które mógłbyś poprawić, to wydaję mi się, że warto skompresować (/zmniejszyć) obrazki, aby strona szybciej się wczytywała.

Jeżeli chodzi o wygląd (subiektywnie, nie jestem designerem), to mógłbyś wyśrodkować tytuły div'ów ".option", zmniejszyć wysokość tych div'ów i zwiększyć margines górny dla tytułów "h2" wewnątrz wymienionych div'ów.

https://pageshot.net/ajlZzX0W8OwfGSFj/kerbalstory.pl

0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez Kaminski123 Nowicjusz (230 p.)
Strona jest dobrze zbudowana (czytelna)  jednak ja osobiście poprawił sam tytuł strony umieszczając go na środku i zmieniając czcionki po za tym dodał bym hiperłącze do strony głównej. Po za tym w przyszłości pomyślałbym nad wprowadzeniem kategorii.
komentarz 28 czerwca 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
No cóż, na stronie publikuję opowiadania z forum.kerbale, a nie ma ich znowu tak wiele. Wydaję mi się jednak, że w przyszłości zostaną wprowadzone tagi.
0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Popraw wielkość czcionki na urządzeniach mobilnych (media-queries), bo mogę czytać z odległości 4 metrów.
0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
<div align="center">***</div>

Nie rób tak ;) Lepiej zrobić klasę w css i używać wielokrotnie. Poza tym usuwaj niepotrzebne białe znaki z html'a. Niby nic a wpływa na optymalizację strony.

2
komentarz 27 czerwca 2017 przez niezalogowany

Przy mniejszych plikach po gzipie różnica między zminifikowanym HTML-em, a zwykłym jest wręcz pomijalna. 

Jeśli minifikacji nie przeprowadza za Ciebie środowisko (a zrobi to o wiele lepiej) zwyczajnie szkoda zachodu na takie zabiegi - tym bardziej, że zaciemniają kod.

0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez Rafał Kostecki Nowicjusz (200 p.)
Na pewno musisz popracować nad designem. Wiadomo że nie musisz być od razu artystą, jednak niektóre rzeczy aż biją po oczach, np. całe menu.
Z kwestii bardziej technicznych, których nie wymienili moi przedmówcy, dodałbym ustawienie menu na fixed, tak aby ono podążało za użytkownikiem lub dodanie klasycznej strzałeczki, która zapewni przejście do góry strony.
komentarz 28 czerwca 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
Ale ono jest na fixed...
0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

IMHO z ocenianiem stron, które aktualnie hostują jakieś treści jest średnio; jeżeli chesz code-review, warto wrzucić kod motywu na np.: githuba w postaci repozytorium, co z pewnością ułatwi przeglądanie kodu. Na szybko widzę, że nie wykorzystujesz w pełni funkcji bloginfo (na przykład brakuje atrybutu lang w html, a to można zrobić za jej pomocą), ponadto tytuł strony powinien się znaleźć po meta charset, a nie przed. W menu wisi pusty blok(.image), który nie wiadomo czy jest funkcjonalny czy też nie. Design leży również, ale to nie jest najważniejsze przy kodowaniu pierwszych szablonów ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 387 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez WaxerStudio Bywalec (2,070 p.)
+2 głosów
4 odpowiedzi 626 wizyt
pytanie zadane 20 września 2016 w Nasze projekty przez Karitto Użytkownik (610 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...